حقوق و قضا
آیت الله صافی گلپایگانی خواستار شد:

اتخاذ تدبیر مناسب برای حل مشكل بدهكاران بانكی

اتخاذ تدبیر مناسب برای حل مشكل بدهكاران بانكی

به گزارش حقوق و قضا یکی از مراجع تقلید اظهار داشت: دستگاه قضا برای حل مشکل بدهکاران خصوصاً بدهکاران بانکی که واقعاً توان مالی ندارند تدبیر جدی بیاندیشد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، آیت الله صافی گلپایگانی قبل از ظهر جمعه در دیدار رییس قوه قضائیه ضمن آرزوی موفقیت در این مسئولیت خطیر اظهار داشت: امیدوارم خدا توفیق دهد به نحوی عمل کنید که گرفتاری ها و مشکلات مردم حل شده و عملکرد شما سبب رضای خدا و حضرت ولی عصر (عج) باشد.
این مرجع تقلید عظام با عظیم و سنگین خواندن مسئولیت دستگاه قضا اظهار داشت: قضاوت شأن حضرت علی (ع) بوده و ان شاءالله شما هم باید با اقتدا به ایشان در این راه حرکت کنید.
آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنانش با اعلان اینکه قوه قضائیه باید به نحوی عمل کند که بدهکاران و کسانی که واقعاً در عسر هستند حبس نشوند اظهار داشت: باید شرایطی فراهم گردد که این بدهکاران با آسایش بتوانند دین خودرا ادا کنند.
وی با اشاره به اهمیت امر قضا و دشواری های این کار، اظهار داشت: قضاوت از اموری است که دقت زیادی می طلبد و قضات باید مراقبت کنند تبعیض در دستگاه قضائی اتفاق نیفتد که الحمدلله در جمهوری اسلامی تا حالا چنین بوده و از این به بعد هم باید روند قضائی عادلانه و به دور از تبعید پیش رود.
این مرجع تقلید از رویکرد دستگاه قضا درباب بدهکاران مهریه نیز قدردانی نمود و اظهار داشت: الحمدلله برای حل مشکل بدهکاران مهریه کارهای خوبی شده تا افراد به سبب بدهی مهریه به زندان نروند.
آیت الله صافی گلپایگانی خواهان آن شد که دستگاه قضا برای حل مشکل دیگر بدهکاران خصوصاً بدهکاران بانکی که واقعاً توان مالی ندارند نیز تدبیر جدی بیاندیشد.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در این دیدار با تبیین برنامه های دستگاه قضا در دوره تحول و تعالی خواهان حمایت و مساعدت علما و حوزه های علمیه برای پیشبرد ماموریت های این قوه شد.
وی اظهار داشت: بارسنگین دستگاه قضا جز با عنایت خاصه الهی و کمک اولیا خدا به مقصد نمی رسد.منبع:

1400/04/25
21:16:30
5.0 / 5
1093
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد