حقوق و قضا

بازدید هیئت اعزامی سازمان قضایی نیروهای مسلح از مرزهای شرقی كشور

بازدید هیئت اعزامی سازمان قضایی نیروهای مسلح از مرزهای شرقی كشور

حقوق و قضا: هیئتی به دستور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از مرزهای شرقی کشور بازدید نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، به دنبال وقایع اخیر در افغانستان، به دستور حجت الاسلام والمسلمین بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، هیئتی به سرپرستی حجت الاسلام علی اسماعیلی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان رضوی با حضور در مناطق مرزی شرق کشور از نزدیک در جریان میزان آمادگی نیروهای مدافع مرز قرار گرفت.

این هیئت که امیر محمدحسین مستشاری فرمانده لشگر۷۷ ثامن الائمه (ع) هم آنها را همراهی کرد با ۷۴ پناه جوی نظامی زن و مرد مرزبانی افغانستان که یک بچه یک ساله هم در میان آنها به چشم می خورد دیدار کردند و جویای وضعیت رسیدگی به آنها شدند.

مهدی اخلاقی دادستان نظامی استان خراسان رضوی و از اعضای هیئت اعزامی سازمان قضایی نیروهای مسلح به مرزهای شرقی در این ارتباط اظهار داشت: این افراد بعد از سقوط گذرگاه اسلام قلعه به مرز ایران پناه آورده بودند و در مکان مناسبی اسکان داده شدند.

وی ادامه داد: اکثریت این پناه جویان از نحوه پذیرایی و رفتار نظامیان ایرانی بسیار راضی بودند و با رایزنی بعمل آمده با مقامات استانی مقرر شد تا هرچه زودتر طبق معاهدات بین المللی با یک فروند هواپیما به کابل منتقل شوند.

به قول این مقام قضایی، اعضای هیئت در ادامه از گروهان تاکتیکی و پاسگاه های مرزی دوغارون و تپه سفید و ایست بازرسی ۱۷ شهریور مرزبانی و پایگاه تیپ ۲۷۷ شهید تولایی ارتش بازدید به عمل آوردند.
وی اظهار داشت: سپس اعضای هیئت در نشستی با فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۷۷ و تیپ ۲۷۷ شهید تولایی و فرمانده هنگ مرزی شهرستان تایباد در ستاد فرماندهی تیپ ۲۷۷ شهید تولایی اوضاع و احوال منطقه را مورد بررسی قرار دادند و حجت الاسلام اسماعیلی رئیس هیئت با اهدای هدایایی از سرهنگ رضا نذری فرمانده تیپ ۲۷۷ شهید تولایی، سرهنگ محمد چراغ فرمانده هنگ مرزی تایباد و چند تن از مرزداران قدردانی نمود.
در ادامه این بازدید مرزی، دادستان نظامی استان خراسان رضوی در جمع فرماندهان گردان ها و گروهان ها و پاسگاه های مرزی مرزبانی شهرستان تایباد ضمن ابلاغ سلام رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور کلاس آگاه سازی با مبحث جرایم مرزی برپا کرد.
اخلاقی از مرزبانان خواست نسبت به تحولات اخیر در کشور همسایه هوشیاری خویش را حفظ کنند و به اجرای معاهدات بین المللی مرزی و اقدامات بشردوستانه نسبت به پناهجویان کشور افغانستان توجه بیشتری کنند.

حجت الاسلام علی اسماعیلی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان رضوی و رئیس هیئت اعزامی بعد از این بازدید اظهار داشت: خوشبختانه مرزداران ما در ارتش و نیروی انتظامی در آمادگی کامل بسر می برند و با کوچکترین تهدیدی مقتدرانه مقابله خواهند کرد.
منبع:

1400/04/20
22:43:25
5.0 / 5
1066
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد