لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس دیوان عدالت اداری:

بعد از ۴۲ سال شاهد هماهنگ ترین روسای سه قوه هستیم

بعد از ۴۲ سال شاهد هماهنگ ترین روسای سه قوه هستیم

به گزارش حقوق و قضا رییس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: به لطف خدا روز گذشته مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید قوه قضائیه انجام شد و الان پس از 42 سال از پیروزی انقلاب، شاهد هماهنگ ترین روسای سه قوه هستیم.به گزارش حقوق و قضا به نقل از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق، رییس دیوان عدالت اداری در نطق قبل از دستور نشست هیات عمومی اظهار داشت: باتوجه به هماهنگی سران سه قوه و باتوجه به توانایی آنها مردم باید شاهد همدلی و تحول در کشور باشند تا وضعیت اقتصاد و معیشت هر چه سریع تر بهبود پیدا کند.

رئیس دیوان عدالت اداری به سند تحول قضایی که از طرف ریاست محترم قبلی قوه قضائیه ابلاغ گردیده است اشاره نمود و اظهار داشت: با شناختی که از حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای اژه ای دارم ایشان هم با قدرت مضاعف تر بر طبق سند تحول قضایی پیش خواهند رفت و اقدامات موثری انجام خواهند داد.

وی اضافه کرد: تلاش مضاعف شما در دیوان عدالت اداری را به ریاست قبلی و فعلی دستگاه قضایی اعلام نموده ام و باتوجه به کارهای انجام شده و برنامه های پیش رو به رئیس قوه قضاییه قول تحول عظیم در دوسال آینده در دیوان عدالت اداری را داده ام.

مصدق با اشاره به حجم پرونده های هیات عمومی در دو ماه گذشته اظهار داشت: با جلسات مضاعف و همت و تلاش همکاران دیوان عدالت اداری تعداد ۱۶۵ پرونده رسیدگی شده است و هم اکنون هیچ پرونده ای از قبل در هیات عمومی نمی باشد و رسیدگی به روز شده است و خوشبختانه با تدابیر به کار گرفته شده در روزهای انتشار ویروس کرونا، هیچ خللی در برگزاری جلسات هیات عمومی وارد نشد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به همت مضاعف در رسیدگی به پرونده ها در هیات های تخخصصی دیوان عدالت اداری، اظهار داشت: اساسا با این همت و تلاش مضاعف در دو سال آینده می توان نوید داد که دیوان عدالت اداری متفاوت و متمایزی از ۴۲ سال قبل را داشته باشیم و به یکی از دستگاه های طراز اول نظام اسلامی تبدیل خواهد شد.

مصدق در آخر اظهار داشت: همه همکاران قضایی و اداری می توانند نظرات و پیشنهادات خودرا در ارتباط با ارتقاء جایگاه دیوان عدالت اداری بصورت کتبی و شفاهی عرضه کنند، اساسا بررسی خواهد شد تا بتوانیم جایگاه دیوان را با همت و تلاش شما ارتقاء دهیم.

منبع:

1400/04/16
12:46:03
5.0 / 5
1001
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد