حقوق و قضا
رئیس جمهور منتخب:

حجت الاسلام اژه ای یك قاضی توانمند با روحیه انقلابی است

حجت الاسلام اژه ای یك قاضی توانمند با روحیه انقلابی است

به گزارش حقوق و قضا آیت الله رئیسی در مراسم تودیع خود بعنوان رئیس پیشین دستگاه قضا ضمن اشاره به توانایی های حجت الاسلام اژه ای رئیس جدید قوه قضائیه اظهار داشت: وی نسبت به دستگاه قضائی آشنا و دارای روحیه انقلابی است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر حجت السلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب در آئین تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید قوه قضائیه اظهار داشت: ابتدا لازم است که شکرگذار خداوند جهت توفیق خدمت در دستگاه قضائی باشم؛ امروز محبت و بزرگواری مقام معظم رهبری و همینطور مردم عزیزمان سرمایه بزرگی برای حقیر و دستگاه قضائی است این اعتماد و محبت سرمایه ای است که خداوند را باید نسبت به آن شاکر باشیم. رئیس جمهور منتخب اضافه کرد: تقدیر و تشکر می کنم به علت انتصابی که بسیار شایسته در دستگاه قضائی انجام شده است، من ۳۶ سال است که با جناب آقای محسنی اژه ای همکارم و در این ۳۶ سال صلاحیت های عملی، تسلط بر مبانی، حقوق و حقیقتاً یک قاضی توانمند و دارای روحیه انقلابی ایشان را از نزدیک مشاهده کردم. وی اظهار داشت: تحولات زمانی حجت السلام محسنی اژه ای را گرفتار چرخش نکرده است و در این زمان مسئولیت دوسال خدمت من به این خانواده بزرگ ایشان در مأموریت معاونت اول هم نسبت به مدیریت در انتصابات و همینطور نسبت به قضات و در مدیریت پرونده های عالی و مهم مدیریت ایشان نسبت به حل این پرونده ها که بسیار حائز اهمیت بود موفق عمل کرده اند. رئیسی اظهار نمود: باید از همه همکاران در سرتاسر کشور در مورد زحماتی که در این زمان داشته اند که گاهی خواسته های ما متناسب با امکانات مراکز حقوقی نبود اما آنچه را که خواستیم با همه وجود تلاش کردند و کارنامه ای را عرضه دادند که باعث اظهار نظر رهبری در روز هفتم تیرماه شد تشکر کنم. وی ضمن اشاره به این که موفقیت دستگاه قضائی یک سند افتخار برای همکاران و عزیزان در قوه قضائیه و بنده است و من اطمینان دارم که با ریاست جدید گام های خوبی در مورد تحول که یک لزوم برای قوه قضائیه است انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضائی در بستر گام دوم احتیاج به یک تحول داشت که در سندی که تهیه شده است و امید داریم که هر سال ارتقا یابد و باز هم در تلاشهای بعدی گام های بلندی برداشته خواهد شد این مهم انجام شد. وی اظهار داشت: تلاش بنده در این زمان این بوده که مواد هشت گانه را که رهبری فرمودند را دنبال نماییم و این اهداف و حرکت برنامه محور به حرکت پایدار تبدیل شود؛ بحث توجه به نکات کرامت مردم و ارباب رجوع و همکاران، توجه مبارزه با فساد بعنوان محور اصلی و توجه به تولید از این موارد مهم بوده است. رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: باید از همه نهادها و دستگاههای قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی، نیروی انتظامی، عزیزان در دولت و نهادهای مختلف تشکر نماییم. وی در آخر تصریح کرد: در انتها باید چند نکته را گفت ابتدا مساله عدالت اداری که بسیار مهم می باشد و ادارات با محور قرار دادن عدالت باید کار کنند که نخستین شاخصه آن شایسته سالاری است و نکته دوم قانون مداری است که در عدالت اداری باید به قانون عمل کرد اما آنچه که از جناجی به جناح دیگر از یک مقطع به مقطع دیگر و از تفکری به تفکر دیگر که می تواند در یک صراط آنرا حفظ کند قانون مداری است که همواره همه بخش ها و دولت ها باید از قانون و قانون مداری پیروی کنند. رئیسی اظهار داشت: نظارت بعنوان یک موهبت باید تلقی شود و باید به آن احترام گذاشت این هم نکته ای است که در ارتباط با دستگاه قضائی است؛ همینطور مساله جلوگیری از وقوع جرم که امید داریم همکاری بین سه قوه و با حضور همه نهادها همکاری مثال زدنی را شکل دهیم و باید برای همکاری برای پیشبرد کشور داشته باشیم. وی در آخر خاطرنشان کرد: نکته پایانی این است که قضات پاک دامن و شجاع همچنان که گفتیم باید مورد حمایت قرار گیرد و مدیریان شجاع و خطر پذیری باید مورد حمایت قرار گیرند ما در شرایطی هستیم که هر سال و در بیشتر سال ها پیشنهاد قطعنامه ضد جمهوری اسلامی را می دهند جمهوری اسلامی ایران که در همین وضعیت کرونایی قرار داشت توجه ویژه ای به زندانیان و خانواده زندانیان داشت این نگاه ها مبتنی بر قانون اساسی و آموزه های دین است آنچه که امروز پیش روی ماست این است که ما به نام دفاع از حقوق مردم و اجرای عدالت باید همه گام هایمان استوار باشد و آنچه آینده را نشان داده است آینده بسیار درخشان است همینطور برای برادر عزیزم حجت السلام اژه ای توفیق و موفقیت خواستارم.


منبع:

1400/04/15
13:06:16
5.0 / ۵
1163
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد