حقوق و قضا
با حكم رهبر انقلاب اسلامی

محسنی اژه ای بعنوان رئیس قوه قضاییه انتخاب شد

محسنی اژه ای بعنوان رئیس قوه قضاییه انتخاب شد

به گزارش حقوق و قضا رهبر انقلاب اسلامی در حکمی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای را به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در این حکم با تاکید بر اهتمام جدی به مأموریتهای دستگاه قضا در قانون اساسی و همینطور ادامه رویکرد تحولی و اجرای سند تحول موجود، «گسترش فناوریهای نوین در دستگاه قضایی»، «گماردن نیروهای کارآمد و جهادی در مسئولیتها»، «ارج نهادن به خدمات قضات پاکدامن و در عین حال برخورد قاطع با تخلفات» و «ارتباط با متن مردم» را همچون انتظارات خود از رئیس جدید قوه قضائیه بیان نمودند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ غلامحسین محسنی اژه ای دامت تأییداته

اکنون که جناب آقای رئیسی با رأی ملت ایران توفیق خدمت در جایگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران یافته اند، با تشکر فراوان از خدمات ارزشمند ی ایشان در مدت مسئولیت قضائی و کارنامه ی افتخارآمیزی که در پایه گذاریِ اقدامات ماندگار از خود به جای گذاشته اند، جناب عالی را که علاوه بر صلاحیتهای قانونی، برخوردار از تجربه ی گرانبها و شناخت عمیق و سابقه ی درخشان در امر قضا می باشید، بر مبنای اصل یکصد و پنجاه و هفت، به ریاست قوه ی قضائیه منصوب می کنم.

انتظار اینجانب، اولاً: اهتمام جدّی به مأموریت های اساسی دستگاه قضاء در قانون اساسی است، یعنی گسترش عدالت، و احیاء حقوق عامّه، و تأمین آزادیهای مشروع، و نظارت بر حسن اجرای قوانین، و جلوگیری از وقوع جرم، و هم مبارزه ی قاطع با فساد.

و ثانیاً: ادامه ی رویکرد تحوّلی و اجرای سند تحول موجود با اهتمام ویژه.

و ثالثاً: گسترش تکنولوژی های جدید و تضمین دستیابی آسان و مجانی مردم به خدمات قضائی.

و رابعاً: گماردن نیروهای کارآمد و جهادی و فاضل و صالح در مسئولیت ها، و تربیت مدیران شایسته برای سطوح عالی و میانی قضائی و اداری.

و خامساً: ارج نهادن به خدمات قضات پاکدامن و حفظ عزت و منزلت ایشان، و متقابلاً برخورد قاطع با معدود افراد متخلّف.

و سادساً: ارتباط با متن مردم و حضور در بین آنان که دارای برکاتِ بسیار است.

توفیقات جنابعالی و همکارانتان را از خداوند متعال مسألت می کنم و امیدوارم خدمات شما باعث رضای خدا و خلق گردد. بحوله و قوّته.

و السلام علیکم و رحمةالله
سیّدعلی خامنه ای
۱۰ تیر ۱۴۰۰

منبع:

1400/04/10
12:51:59
5.0 / 5
1172
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد