لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس دیوان عدالت اداری:

نباید از اهداف و ارزش های نظام و انقلاب دور شویم

نباید از اهداف و ارزش های نظام و انقلاب دور شویم

به گزارش حقوق و قضا رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: نباید از اهداف و ارزش های نظام و انقلاب دور شویم.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری، در مراسم نشست فرزندان شاهد و ایثارگران دیوان عدالت اداری که به مناسبت هفتم تیرماه و شهادت آیت الله دکتر بهشتی برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی بعنوان معمار دستگاه قضایی، اظهار داشت: باید یکی از برنامه های اصلی قوه قضائیه در هفته ای که به نام دستگاه قضایی نامگذاری می شود گرامی داشت یاد شهدا و تکریم خانواده های آنها، ایثارگران و جانبازان باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه نباید از اهداف و ارزش های نظام و انقلاب دور شویم، اظهار داشت: هر لحظه از زندگی و در هر موقعیتی، زندگی خویش را مدیون شهدا هستیم و در مقاطعی دیگر مدیون خانواده های آنها هستیم.
مصدق با اشاره به اینکه افتخار می نماییم که در این مرز و بوم بسیجی داریم، تصریح کرد: بسیج امروز را مدیون زحمات پدران آنها در جبهه ها هستیم، و باید تلاش شود تا معنا و مفهوم بسیج صرفاً از راه خدمات جوانان در مساجد فراتر رفته و عملکرد بسیجی وار داشته باشیم و رواج دهنده آن باشیم.
وی ادامه داد: هر شخص در هر جایگاهی شغلی می تواند بسیجی باشد، یک قاضی با رسیدگی به پرونده ها، مدیر دفتر با پاسخگویی به ارباب رجوع می تواند بسیجی باشد و با رفتار و عملکرد خود می تواند به کلمه بسیج اعتباری فراتر از مفهوم رایج آن بدهد.
رئیس دیوان عدالت اداری در انتها به معنی و مفهوم واژه شهید پرداخت و اظهار داشت: سرآغاز و نقطه عطف فرهنگ شهادت طلبی، تاریخ اسلام و تشیع می باشد. ایثار و شهادت همواره در کنار جهاد معنا می گیرند و ما باید از همه ظرفیت ها و پتانسیل های دیوان عدالت اداری در جهت تکریم و گرامی داشت یاد شهدا و خانواده های آنها استفاده نماییم.
در انتها این مراسم از کارکنان ایثارگر دیوان عدالت اداری تجلیل شد.

منبع:

1400/04/07
23:21:22
5.0 / ۵
1188
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد