حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری اردبیل:

خیرین برای آزادی زندانیان محكوم مالی و غیرعمد پیش قدم شوند

خیرین برای آزادی زندانیان محكوم مالی و غیرعمد پیش قدم شوند

به گزارش حقوق و قضا رئیس کل دادگستری استان اردبیل اظهار داشت: هم اکنون تعداد زیادی از محکومین مالی و غیر عمد در زندان های استان به سر می برند که لازم است خیرین برای آزادی آنان پیشقدم شوند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین کثیرلو ظهر شنبه در آئین تجلیل از فعالان و نیکوکاران جشن گلریزان ماه مبارک رمضان شهرستان سرعین و هم جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور امام جمعه سرعین و تعدادی از خیرین برگزار شد اظهار نمود: باید در چارچوب برنامه ریزی منسجم و هماهنگ طوری عمل شود که همه کسانی که قصد کمک به ستاد دیه استان دارند بتوانند به سادگی احسانات خویش را اهدا کنند.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های بالای استان اردبیل و ضرورت استفاده از آموزه ای دینی و به تبع آن ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و گذشت که باعث کمک به هم نوع و نیازمندان در جامعه می شود، اظهار داشت: هر قدم خیرین در کمک به نیازمندان گام محکم در تهذیب نفس و غلبه بر هواهای نفسانی است.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان این که هنوز تعداد زیادی محکوم مالی جرایم غیرعمد در زندان های استان به سر می برند خاطرنشان کرد: این محکومان و خانواده های آنان در معرض خیلی از صدمه های اجتماعی قرار دارند و در شرایط فعلی کمک های خیرین و مردم راهگشای مسائل و مشکلات آنان خواهد بود.
آزادی ۴۱۷ نفر از زندانیان مالی و غیرعمد اردبیل در سال ۹۹
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل هم در این آئین با عرضه گزارش عملکرد ستاد دیه استان اظهار نمود: خوشبختانه بر مبنای ارزیابی ستاد دیه مرکز، در شاخصهای مختلف، ستاد دیه استان رتبه یک کشوری را به دست آورده است.
کریم اله محبوبی تصریح کرد: پارسال ۴۱۷ نفر محکومین مالی و جرایم غیرعمد با کمک خیرین، گذشت شکات، مساعدت مسئولین قضائی و تسهیلات بانکی از زندان های استان آزاد شده اند.
مدیر ستاد دیه استان اردبیل افزود: با کمک خیرین و مردم نوعدوست استان اردبیل ۶۲ نفر محکومین مالی جرایم غیر عمد از اول سال جاری تابحال از زندان های استان آزاد شده اند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، در انتها این آئین برخی از خیرین و مسئولین شهرستان سرعین که پارسال بیشترین کمک به ستاد دیه استان داشته اند قدردانی گردید.


منبع:

1400/04/05
20:01:21
5.0 / 5
1210
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد