لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
یك مسئول در قوه قضائیه:

شاخص سهولت كسب وكار در ایران مناسب نمی باشد

شاخص سهولت كسب وكار در ایران مناسب نمی باشد

مرکزی مدیر کل تصفیه امور ورشکستگی قوه قضائیه اظهار داشت: شاخص سهولت کسب وکار ایران در میان کشورهای جهان مناسب نمی باشد.لقمان کیاپاشا پنج شنبه سوم تیرماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و کمیته حمایت قضایی از تولید که با حضور معاون قضائی قوه قضائیه در دفتر اتاق صنعت و معدن و انجمن مدیران صنایع ساوه واقع در شهر صنعتی کاوه برگزار شد، اظهار نمود: در دوران تحول دستگاه قضایی در عمل به منویات رهبری، پشتیبانی از تولید در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد.

وی تولیدکنندگان را سربازان جنگ اقتصادی دانست و اضافه کرد: با تلاش تولیدکنندگان در وضعیت تحریمی هیچ مشکلی در کمبود کالا بوجود نیامد و تلاش بی وقفه صنعتگران سبب شد تا از آنان بعنوان سربازان جنگ اقتصادی یاد شود.

مدیرکل تصفیه امور ورشکستگی قوه قضائیه در ادامه با اعلان اینکه متاسفانه شاخص سهولت کسب وکار ایران در میان کشورهای جهان مناسب نمی باشد، اظهار نمود: قوه قضائیه برای بهبود این شاخص اقدامات بسیاری را انجام داده است و برخی قوانین دست و پاگیر که موانعی را به وجود آورده بود با دستورالعمل ها و بخش نامه هایی که از طرف رییس قوه قضائیه صادر شد؛ تسهیل یافته و در ادامه این مسیر، موانع پیش روی تولید در حد اختیارات برداشته می شود.

وی با اشاره به فعالیت شوراهای حل اختلاف صنایع در کشور اظهار داشت: حل اختلاف بین کارگر و کارفرما در محیط کار از با اهمیت ترین مزایای فعالیت این شوراها در عرصه تولید است که شهرستان ساوه با تعداد بالای صنعت در کشور در این عرصه پیشروست.

کیاپاشا در ادامه با اشاره به اجرای طرح پایش در مورد شناسایی واحدهای تولیدی با دستور رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: برخی شرکتها در کشور گرفتار مشکلاتی هستند که در قالب طرح پایش مورد بررسی قرار می گیرند تا موانع آنها پیش از این که به بحران تبدیل گردد برطرف شود و تولید کماکان با قوت ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: وظیفه اداره کل تصفیه امور ورشکستگی قوه قضائیه انجام امور تصفیه واحدهایی است که اعلام ورشکستگی می کنند اما سیاست دستگاه قضائی این است که پیش از این که به امر تصفیه پرداخته شود به موضوع بازسازی و احیای صنایع توجه گردد و خوشبختانه این رویکرد دستگاه قضایی در سراسر کشور همچون ساوه وجود دارد.

او بیان کرد: رویکرد اداره کل تصفیه این است که تا آنجاکه امکان دارد شرکت های ورشکسته تعطیل نشوند و با سیاست حمایتی قوه قضائیه به چرخه تولید برگردند، در همین راستا در سال قبل حدود ۱۲۰ شرکت در سراسر کشور تحت نظر اداره کل تصفیه احیا شده و فعالیت دارند.

کیاپاشا اشاره کرد: جلوگیری از تعطیلی شرکت هایی که بدلیل ناملایمات در تولید، تحریم، مشکلات ارزی، اقتصادی، معوقات بانکی و... درحال ورشکستگی هستند با جدیت تمام از طرف دستگاه قضائی دنبال خواهد شد و آموزش عمومی بوسیله وزارت صمت به تولیدکنندگان، در دستور کار است.

منبع:

1400/04/04
13:56:56
5.0 / ۵
1267
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد