لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
مدیركل نظارت بر امور قاچاق كالا و ارز سازمان تعزیرات:

باید كاری نماییم كه مردم به لوازم خانگی تولید داخلی اعتماد كنند

باید كاری نماییم كه مردم به لوازم خانگی تولید داخلی اعتماد كنند

به گزارش حقوق و قضا مدیركل نظارت بر امور قاچاق كالا و ارز سازمان تعزیرات درباره شیوه مبارزه با قاچاق لوازم خانگی اظهار داشت: تا زمانی كه ذائقه و درخواست به سمت كالاهای خارجی است، شاهد قاچاق لوازم خانگی خواهیم بود و باید كاری نماییم تا مردم به لوازم خانگی تولید داخلی اعتماد كنند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، عبدالمجید اجتهادی مدیر کل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی در گفت وگوی تلفنی با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو درباب قاچاق لوازم خانگی و آمار ارائه شده درباره میزان قاچاق لوازم خانگی در کشور اظهار نمود: آماری که ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق ارائه می دهد، حتی کمتر از آمارهایی است که توسط اتحادیه ها و انجمن های صنفی تولید کننده لوازم خانگی ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه برمبنای آمار ارائه شده، نیمی از لوازم خانگی مصرف شده در کشور قاچاق محسوب می شوند، عنوان کرد: در پرونده های ورودی به سازمان تعزیرات، موضوع قاچاق لوازم خانگی جزو سه ردیف نخست است و این نشان از حجم زیاد کالاهای قاچاق لوازم خانگی است که وارد کشور می شود.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: از زمانی که دو شرکت کره ای ال جی و سامسونگ به تحریم های آمریکایی پیوستند و کالاهایشان به صورت قانونی وارد کشور نشده است؛ باتوجه به ذائقه هایی که در مردم در این سال ها نسبت به این کالاها به وجود آمده است، تعداد زیادی خواستار این کالاها هستند.

اجتهادی با اشاره به شیوه های قاچاق کالای لوازم خانگی اظهار نمود: افراد قطعات مختلف لوزام خانگی مانند یخچال را جداگانه وارد کشور کرده و به اسم کار تولیدی آنها را سر هم می کنند. تعدادی تولید کننده نیز تحت نام ها و برندهایی این قطعات و لوازم خانگی را سر هم می کنند و حتی می سازند.

وی درباره شیوه مبارزه با قاچاق لوازم خانگی اشاره کرد: تا زمانی که ذائقه و درخواست به سمت کالاهای خارجی است، شاهد قاچاق لوازم خانگی خواهیم بود و باید کاری نماییم تا مردم به لوازم خانگی تولید داخلی اعتماد کنند.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به تقاضایی که برای کالای خارجی در حوزه لوازم خانگی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: ورود لوازم خانگی به جهت پشتیبانی از تولید داخل و همین طور به سبب مشکلات ارزی را ممنوع اعلام کردیم، اما وقتی نیاز به مصرف در بازار برای کالاهای داخلی وجود دارد، از برخی از کشورها به صورت قاچاق لوازم خانگی وارد کشور می شود.

اجتهادی عنوان کرد: در صورتیکه محصولات برند کره ای و ژاپنی ایران را تحریم کرده اند، تحت عنوان تسهیلات مرزنشینی و ملوانی در استان های مرزنشینی، اجازه ورود به بعضی از لوازم خانگی داده ایم در صورتیکه واردات کالاهای خانگی ممنوعست.

منبع:

1399/03/12
22:15:26
5.0 / ۵
2548
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد