لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
مدیر كل زندان های استان تهران:

در دهه كرامت بسته های معیشتی به خانواده های زندانیان استان تهران اهداء شد

در دهه كرامت بسته های معیشتی به خانواده های زندانیان استان تهران اهداء شد

مدیر کل زندان های استان تهران اظهار داشت: همزمان با ولادت حضرت معصومه (ع) و شروع دهه کرامت، به همت نیکوکاران و خیرین، بیشتر از ۱۵۰۰ بسته معیشتی بین خانواده های زندانیان نیازمند توزیع شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب در اینباره اظهار داشت: این امر در اجرای دستور ریاست سازمان زندان ها در خصوص رسیدگی و سرکشی از خانواده های زندانیان نیازمند اجراء شده، سامانه حمایت هم به صورت آنلاین آماده ثبت نام آنان می باشد تا فوراً به انجمن پشتیبانی از زندانیان معرفی شوند.

وی همینطور اظهار داشت: در شرایط اقتصادی کنونی و بحران کرونا که خیلی از خانواده ها بخصوص خانواده های زندانیانی که نان آور و سرپرستشان در زندان به سر می برد، با مشکل مالی رو به رو شده اند، اهدای کمک های مومنانه می تواند بخشی از مشکلات آنان را رفع کند.

مدیر کل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: بر این اساس، با کمک نیکوکاران همکار با مرکز مراقبت پس از خروج، ضمن اهدای ۱۵۰۰ بسته معیشتی و موادغذایی، ۳ونیم تن مرغ گرم بین یک هزار و ۲۰۲ خانوار زیر پوشش انجمن پشتیبانی از زندانیان توزیع گردید.

وی افزود: کمک به نیازمندان یکی از مهم ترین آموزه های دین اسلام است و بسیار مورد تاکید می باشد. بهترین زمانی که انسان می تواند انفاق کند در مورد نیازمندانی است که موانعی مانند حبس، مشکلاتی برای خانواده هایشان به وجود آورده است. بعضی از این افراد، خانواده های آبرومندی هستند و بگونه ای زندگی می کنند که به نظر می آید افراد بی نیازی هستند و در انفاق پنهانی آبروی فرد نیازمند حفظ می شود.

حیات الغیب تاکید کرد: بر همین مبنا و بنا بر برنامه کمک های مومنانه که دستور مقام معظم رهبری است، با هماهنگی مرکز مراقبت پس از خروج زندانیان استان تهران، گروه های اعزامی بدون جلب توجه همسایگان، به درب خانه های زندانیانی که امکان حضور در مددکاری زندان را ندارند، مراجعه کرده، بسته های معیشتی و کارت هدیه به خانواده هایشان اهداء می نمایند.

حیات الغیب ضمن اشاره به ضرورت کمک های مستمر جهت خانواده های زندانیان ابراز امیدواری کرد: با کمک مردم خیر در این دوره تحریم های سخت اقتصادی که خانواده های زندانیان بیشتر از پیش نیاز یاری خیرین می باشند کمکهای بیشتری جهت پشتیبانی از این قشر صدمه پذیر عرضه شود.

براساس این گزارش، از تعداد ۱۵۰۰ بسته معیشتی که توسط بنیاد احسان استان تهیه و در اختیار مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج قرار گرفت، بسته های معیشتی شامل برنج، روغن، سویا، ماکارونی، رب گوجه، حبوبات و چای بوده است.
1400/03/27
23:23:24
5.0 / ۵
1168
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد