لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
خدائیان مطرح كرد؛

لزوم شناسایی عوامل و گلوگاه های عامل كندی در پیشبرد امور ثبتی

لزوم شناسایی عوامل و گلوگاه های عامل كندی در پیشبرد امور ثبتی

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: معاونین امور املاک باید گلوگاه هایی را که سبب کندی کار و پیشبرد امور می شوند شناسایی، لطمه شناسی و مرتفع کنند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، ذبیح الله خدائیان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز در گردهمایی معاونان امور املاک و رؤسای کاداستر سراسر کشور، با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در حوزه کاداستر و املاک، بر تلاش مضاعف و اقدامات جهادی به منظور ساماندهی این امور تاکید نمود.
وی در تبیین برنامه های سالجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه املاک و کاداستر اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع و رسیدگی سریع و آسان به درخواست های مراجعه کنندگان را جزو اولویت های مهم می باشد. درخواست های مراجعه کنندگان باید با سهولت و با سرعت رسیدگی و پاسخ داده شود تا رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد.
خدائیان معاونان املاک ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان ها و رؤسای کاداستر سراسر کشور را مکلف کرد که ضمن نظارت بر حسن اجرای امور، دایره رصد خودرا با بازدیدهای مستمر به کل استان و شهرستان ها تسری دهند. معاونان امور املاک باید به جزییات اقدامات صورت گرفته در حوزه های ثبتی اشراف کامل داشته باشند و گلوگاه هایی را که سبب کندی کار و پیشبرد امور می شوند، شناسایی، لطمه شناسی و رفع نمایند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به معاونان امور املاک و رؤسای کاداستر سراسر کشور، تسریع در مدت زمان پاسخ دهی به درخواست های نقشه برداری، استعلامات، رسیدگی به پرونده های قانون تعیین تکلیف و تبدیل سند قدیمی به اسناد تک برگی را خواهان شد.
معاون رییس قوه قضائیه همین طور ضمن اشاره به کوشش برای اسکن صد درصدی پرونده ها در واحدهای ثبتی به معاونان املاک ادارات ثبت اسناد و املاک استان ها مأموریت داد تا با نظارت بر این کار، نحوه اسکن و دقت در انجام آنرا مورد ارزیابی قرار دهند.
وی تصریح کرد: بررسی قراردادهای منعقد شده با پیمانکاران پیرامون اجرای طرح کاداستر و موشکافی در اجرای درست پروژه ها مطابق با چارچوب های تعیین شده نیز باید صورت گیرد. باید در نقشه برداری، ارائه اطلاعات و تثبیت مالکیت ها دقت لازم از طرف دستگاههای متولی صورت گیرد و ادارات کل ثبت استان ها در این حوزه پیگیری لازم را به عمل آوردند. به منظور افزایش دقت در تثبیت مالکیت ها، جلسات کمیسیون رفع تداخلات در استان ها بموقع برگزار شوند.
وی با اشاره بر وظایف و تکالیف دستگاه ها مطابق با قانون جامع حدنگار، خطاب به معاونان امور املاک و رؤسای کاداستر سراسر کشور خاطرنشان کرد: اگر دستگاهی به وظایف خود عمل نکرد، حتما به بنده اطلاع داده شود تا موضوع به مراجع نظارتی منعکس گردد.
خدائیان با اشاره بر لزوم تشکیل کارگروه هایی برای لطمه شناسی بخش روستایی، شهری، منابع طبیعی تصریح کرد: از خرد جمعی و نظرات صاحب نظران برای پیشبرد امور استفاده گردد. برای هر کار برنامه کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت تدوین و یک فرد متولیِ پیگیری و نظارت بر کار، تا حصول هدف گذاری صورت گرفته شود.
وی همین طور به عملکرد چند برابری سازمان ثبت در سال ۹۹ نسبت به سنوات گذشته اشاره نمود و خاطرنشان کرد: با عنایت به تجربه موفق سال ۹۹، باید با احصای نقصها سال گذشته، امسال اقدامات را با جدیت بیشتری دنبال کرد. اگر کاداستر با اقدامات جهادی به نتیجه برسد برای همیشه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیمه و بساط تخلفات حوزه زمین برچیده می شود.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن دعوت از آحاد جامعه برای حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، شرکت در انتخابات را تکلیفی، شخصی، شرعی و قانونی عنوان نمود.
وی اضافه کرد: مطابق با قانون با برگزاری انتخابات، حق تعیین سرنوشت به عهده خود ما قرار داده شده است و هر فرد ایرانی باید در این تعیین سرنوشت ایفای نقش نماید.
خدائیان با اشاره بر بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با حضور در انتخابات، خاطرنشان کرد: با عنایت به تأکیدات، ولی امر مسلمین جهان، همه تکلیف شرعی داریم که در پای صندوق رأی حضور پیدا کرده و بار دیگر اقتدار نظام را به رخ جهانیان بکشانیم.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با برشمردن معیارهای انتخاب اصلح، حضور پرشور و آگاهانه در صحنه انتخابات را مصداق بازر پاسداشت خون شهدا دانست.
بنابراین گزارش، علی بهبهانی معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این گردهمایی با ترسیم نقشه راه ادارات املاک و کاداستر سراسر کشور نکاتی را یاد شده قرار داد. در انتها معاونان امور املاک و رؤسای کاداستر سراسر کشور به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

1400/03/10
22:46:36
5.0 / ۵
1317
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد