حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری خراسان شمالی خبر داد؛

بازداشت ۸ نفر از عوامل پرونده پول شویی ۳ هزار میلیاردی در اسفراین

بازداشت ۸ نفر از عوامل پرونده پول شویی ۳ هزار میلیاردی در اسفراین

رییس کل دادگستری خراسان شمالی از دستگیری و بازداشت 8 نفر از عوامل اصلی در رابطه با پرونده پولشویی در شهرستان اسفراین آگاهی داد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی، حجت الاسلام اسدالله جعفری اظهار نمود: هشت نفر در رابطه با پرونده پول شویی سازمان یافته سه هزار میلیارد ریالی معدن آلبلاغ اسفراین در این استان بازداشت شدند. رییس کل دادگستری خراسان شمالی افزود: این پرونده پول شویی در پوشش تخریب محیط زیست و اموال عمومی خصوصاً معادن آلبلاغ در اسفراین بطور سازمان یافته و هماهنگ با همدستی افراد منفعت طلب و سودجو درحال انجام بود که از طرف سربازان گم نام امام زمان عجل الله کشف و ۸ نفر از عوامل اصلی آن دستگیر شدند. وی ادامه داد: این پرونده در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اسفراین تحت نظارت مستقیم دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان تحت رسیدگی قضائی قرار دارد.

حجت الاسلام جعفری اظهار داشت: ۶ نفر از ۸ متهم یاد شده با صدور قرار بازداشت موقت و ۲ نفر دیگر هم متعاقب صدور قرار وثیقه، به لحاظ عجز از تعرفه وجه الوثاق روانه زندان شده اند. رییس کل دادگستری خراسان شمالی اشاره کرد: تا کنون حجم اموال نامشروع تحصیل شده از طرف متهمان در این پرونده طی پروسه پول شویی، بیش از ۳ هزار میلیارد ریال بوده که پیش بینی می شود با دستگیری دیگر عوامل مرتبط و تکمیل تحقیقات این مبالغ به بالای میزان برسد.

وی ادامه داد: متهمان با فروش اموال عمومی و ذخایر باارزش معدنی به مناطق مختلف کشور همچون به برخی استانها بطور سازمان یافته و شبکه ای عمل می کردند و موجب تضییع حقوق عامه شده اند. حجت الاسلام جعفری افزود: همه عوامل مربوط به این رویداد چه افراد بومی و غیر بومی که به نحوی در این جریان دخالت داشته اند تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند. مدیرکل دادگستری خراسان شمالی در آخر اظهار داشت: کسانی که در امر برداشت و بهره برداری بدون مجوز از معادن و نیز در خرید و فروش اموال عمومی به هر میزان و در هر سطحی کارهای غیرقانونی و مجرمانه داشته اند و همین طور کلیه اشخاصی که عالمانه و عامدانه بسترهای لازم را برای تسهیل و تسریع سازوکار غیرقانونی پول شویی عوامل اصلی فراهم نموده باشند نیز تحت تعقیب کیفری و قضائی قرار دارند.

1400/03/06
15:10:58
5.0 / 5
1055
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد