حقوق و قضا
باقری كنی در دیدار رئیس و مدیران پلیس بین الملل ناجا؛

دیپلماسی قضائی و پلیسی نقطه امنی برای تبهكاران باقی نخواهد گذاشت

دیپلماسی قضائی و پلیسی نقطه امنی برای تبهكاران باقی نخواهد گذاشت

به گزارش حقوق و قضا معاون بین الملل قوه قضائیه با تاکید بر این که هم افزایی مؤثر دیپلماسی قضائی و پلیسی نقطه امنی برای تبهکاران باقی نمی گذارد، اظهار داشت: دستگاه قضا و پلیس بین الملل مکمل یکدیگر در امنیت آفرینی هستند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، علی باقری کنی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون بین الملل قوه قضائیه در دیدار با رئیس و مدیران پلیس بین الملل ناجا، دستگاه قضا و پلیس بین الملل را مکمل یکدیگر در امنیت آفرینی، عدالت گستری و مبارزه با فساد و جریان های تروریستی خواند. وی با اشاره به اینکه هم افزایی مؤثر دیپلماسی قضائی و پلیسی نقطه امنی برای تبهکاران باقی نخواهد گذاشت، بر ضرورت تقویت همکاریهای طرفین اصرار کرد.
معاون بین الملل قوه قضائیه با تاکید بر همکاری دو مجموعه برای تحقق حداکثری ماموریت های مشترک، اشاره کرد: باید تمامی ظرفیت ها برای استرداد مجرمینی که حقوق ملت را تضییع کرده اند، و اعمال فشار بر کشورهایی مانند کانادا که به بهشت اختلاس گران و پناهگاهی برای تروریست ها تبدیل گشته اما همچنان ادعای حقوق بشر دارند، به کار گرفته شود. تقویت همکاریهای ناجا و قوه قضائیه در ادامه این دیدار سردار هادی شیرزاد با اشاره به ظرفیت ها و ارائه گزارشی از ماموریت های محوله پلیس بین الملل ناجا بر ضرورت شناخت محورهای مشترک و توسعه همکاریهای بیشتر بین دو طرف تاکید نمود. وی از آمادگی پلیس بین الملل ناجا برای همکاری با قوه قضائیه خصوصاً امور بین الملل و ستاد حقوق بشر برای ردیابی و شناسایی متهمان بین المللی آگاهی داد و اشاره کرد: با بهره گیری از ظرفیت های سازمان اینترپل و پلیس بین الملل ناجا، تمام اهتمام ما بر این است هیچ متهمی در هیچ جای دنیا نتواند از دست قانون فرار کند. سردار شیرزاد با اشاره به توانمندی های پلیس بین الملل ناجا و کارکرد مؤثر بانکهای اطلاعاتی سازمان اینترپل، اظهار داشت: این بانک ها حاوی اطلاعاتی از کشورهای مختلف در حوزه جرایم متفاوت می باشد که برای کشورهای عضو سازمان اینترپل به اشتراک گذاشته می شود.


منبع:

1400/03/05
23:07:53
5.0 / ۵
1294
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد