حقوق و قضا

مراسم تحلیف ۱۵ مترجم رسمی در معاونت حقوقی قوه قضاییه انجام شد

مراسم تحلیف ۱۵ مترجم رسمی در معاونت حقوقی قوه قضاییه انجام شد

حقوق و قضا: مراسم تحلیف 15 نفر از مترجمان رسمی کشور که از پذیرفته شدگان آزمون جذب مترجم رسمی سال 1397 هستند، در معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه اجرا شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه، در این مراسم که بامداد امروز سه شنبه (۴ خرداد ماه) برگزار شد، محبوبه میرزا بیگی مدیر نظارت بر وکلا، مشاوران، کارشناسان و مترجمین رسمی و حسین زرینی مدیر کل حوزه معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه و تعدادی از کارشناسان این حوزه حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، بیان و طرح تعدادی از نکات، موارد و رهنمودهای ضروری در این عرصه، توسط مدیران و کارشناسان «مدیریت نظارت بر وکلا، مشاوران، کارشناسان و مترجمان رسمی»، همچون برنامه های مراسم تحلیف بود. تبیین قوانین و مقررات حوزه ترجمه رسمی کشور و تاکید بر لزوم پایبندی مترجمان رسمی کشور به این قوانین و مقررات و همین طور نظرداشت مولفه هایی مهم نظیر اخلاق مداری، امانت داری و رعایت اصول حرفه ای از برجسته ترین موارد مطرح شده بشمار می رود که به جد بر لزوم رعایت آن توسط مترجمان رسمی تاکید شد.

در اختتام این مراسم با قرائت سوگندنامه ۱۵ مترجم مورد اشاره بطور رسمی به جمع مترجمان رسمی کشور پیوستند.

مترجمان رسمی حاضر در مراسم تحلیف امروز، برخی از پذیرفته شدگان آزمون جذب مترجم رسمی قوه قضاییه در آبان ماه سال ۱۳۹۷ هستند که بعد از طی مراحل مختلف نظیر مصاحبه حضوری و علمی، تأیید صلاحیت و گذراندن دوره کارآموزی به جمع مترجمان رسمی کشور پیوستند. این آزمون با حضور ۵۱۰۶ داوطلب در ۱۴ رشته زبان (انگلیسی، عربی، فرانسه، روسی، اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی، ترکی استانبولی، ترکی آذری، چینی، اردو، کردی، ژاپنی و کره ای) انجام شد.

منبع:

1400/03/04
22:07:58
5.0 / ۵
1306
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد