لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

بخشش محكوم به قصاص در گلستان بعد از ۲۰ سال

بخشش محكوم به قصاص در گلستان بعد از ۲۰ سال

گلستان بعد از 20 سال، جوان محکوم به قصاص دقایقی پیش در برنامه مثل ماه و به حرمت ماه مبارک رمضان بخشیده شد.رئیس کل دادگستری گلستان اظهار داشت: محکوم به قصاص فردی است در آستانه ۴۰ سالگی که ۲۰ سال پیش در پی مشاجره لفظی مرگ جوان دیگری را رقم زد.

هادی هاشمیان اضافه کرد: بعد از رسیدگی پرونده و با درخواست اولیای دم، حکم قصاص صادر شد و بعد از طی تشریفات قانونی در مرحله اجرا قرار گرفت.

وی افزود: درگذشت مادر مقتول روند اجرای حکم را مدتی به تأخیر انداخت اما باردیگر با درخواست خواهران و برادران مقتول، حکم قصاص باردیگر در نوبت اجرا قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: سالهای قبل بارها اعضای شورای حل اختلاف زندان گرگان و ریش سفیدان دو خانواده پادرمیانی کردند اما اولیای دم حاضر به گذشت نشدند.

هاشمیان اظهار داشت: در آخرین مرحله قبل از اجرای حکم اعضای شورای حل اختلاف زندان گرگان و عوامل برنامه مثل ماه شبکه سه، پادرمیانی کردند و دقایقی پیش اولیای دم بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

به گزارش حقوق و قضا به نقل از دادگستری گلستان، این چهارمین محکوم به قصاص استان که از شروع امسال بخشیده شد. پارینه هم با گذشت اولیای دم و پادرمیانی ریش سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف ۲۶ محکوم به قصاص فرصت باردیگر زندگی یافتند.
1400/02/19
15:14:32
5.0 / ۵
1257
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد