لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
مدیر كل زندان های استان مركزی خبر داد؛

آزاد سازی ۳۰۰ زندانی غیر عمد در استان مركزی

آزاد سازی ۳۰۰ زندانی غیر عمد در استان مركزی

حقوق و قضا: مدیر کل زندان های استان مرکزی با اشاره به اینکه ۲۹۰ زندانی جرایم غیر عمد پارسال آزاد شدند، اظهار داشت: در ۲ ماهه سالجاری ۱۰ نفر زندانی غیر عمد در چارچوب جشن گلریزان آزاد شدند.علی اسلام خواه در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اهمیت و حمایت های مادی و معنوی از زندانیان و خانواده های آنان اظهار داشت: جرم پدیده ای جهانی به حساب می آید، با اینکه نوع و میزان آن از جامعه ای به جامعه دیگر متفاوت می باشد ولی افرادی که گرفتار بزهکاری و جرم می شوند در اکثریت موارد موقعیت های جبران ناپذیر را از حیث کار، تحصیل، تشکیل خانواده و غیره را از دست می دهند.
مدیر کل زندان های استان مرکزی افزود: وجود چنین سابقه نامطلوبی در زندگی آینده آنها تاثیر فراوان می گذارد و این قبیل افراد معمولاً از سوی جامعه و خانواده طرد می شوند و امکان بازگشت آنها بعنوان یک فرد عادی به جامعه با مشکلات فراوانی مواجه می شود و همینطور این مساله از لحاظ هزینه، وقت و نیرویی که جامعه صرف آن می کند هم اهمیت زیادی دارد.
وی اظهار داشت: با عنایت به این که در قوانین حقوقی مجازات شخصی است و تاوان هر اقدامی را مرتکب آن باید بدهد اما در برابر حبس بدهکاران غیر بزهکار می بینیم که به واسطه زندانی شدن سرپرست یک خانه متأسفانه کیان خانواده از هم گسسته و اعضای آن و بخصوص زنان و دختران در معرض صدمه های بعضاً جبران ناپذیر اجتماعی و روحی قرار می گیرند.
مدیر کل زندان های استان مرکزی ضمن اشاره به تلاش سیستم قضائی در جهت آزادی زندانیان جرایم مالی برای رهایی از زندان از راه قبول تقسیط و اعسار اضافه کرد: رویه ما در دستگاه قضائی استان کمک به زندانیان جرایم مالی است، اما حقوق شکات هم باید در نظر گرفته شود. ستاد دیه ظرفیتی است مردمی که ضمن اعاده دین مدیونین برای هر ۲ طرف دعوای حقوقی سبب خیر می شود.
مدیر کل زندان های استان مرکزی با اشاره به اینکه ۲۹۰ زندانی جرایم غیر عمد پارسال آزاد شدند، اظهار داشت: در ۲ ماهه سالجاری ۱۰ نفر زندانی غیر عمد در چارچوب جشن گلریزان که به صورت مجازی برگزار شد آزاد شدند.
وی افزود: امسال با عنایت به مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری جشن های گلریزان به صورت حضوری این اقدام با برنامه ریزی های انجام شده توسط نمایندگی ستاد دیه و روابط عمومی زندان های استان در چارچوب فعالیتهای رسانه ای، مجازی، تلفنی، پیامکی و رجوع حضوری انجام شد که نتیجه حاصله کمک ۱۷ میلیارد ریالی خیرین استان به نمایندگی ستاد دیه استان تابحال بوده است.
اسلام خواه با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد ۱۳۵ زندانی جرایم غیر عمد در زندان های استان تحمل کیفر می کنند، اظهار داشت: امیدواریم با کمک های واریزی خیرین نیک اندیش استان برخی از این افراد که پرونده آنها در دست بررسی و پیگیری است بزودی از زندان آزادی و به کانون گرم خانواده خود بازگردند.
مدیر کل زندان های استان مرکزی در انتها بیان نمود: از مردم و خیرین استان تقاضا داریم در ماه مبارک رمضان به منظور آزاد سازی زندانیان کمک های نقدی خویش را به شماره حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ به شماره کارت ۸۲۰۷- ۹۹۸۵-۹۹۱۸- ۶۰۳۷ نزد بانک ملی ایران واریز نمایند و زمینه حضور زندانیان جرایم غیر عمد را در کنار خانواده خود فراهم نمایند.


منبع:

1400/02/13
19:01:54
5.0 / ۵
1404
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد