حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری استان مركزی اعلام كرد؛

وضعیت نامطلوب اشتغال مددجویان زندان های استان مركزی

وضعیت نامطلوب اشتغال مددجویان زندان های استان مركزی

به گزارش حقوق و قضا رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اعلان اینکه وضعیت اشتغال مددجویان زندان های استان مرکزی مطلوب نمی باشد، اظهار داشت: اشتغال زایی خانواده زندانیان باید در اولویت قرار گیرد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد بنیاد تعاون زندانیان استان مرکزی با اشاره به فیوضات ماه مبارک رمضان و نتایج معنوی و اجتماعی این ماه شریف که انفاق و دستگیری از نیازمندان در آن موج می زند، عنوان کرد: امیدوارم که بتوانیم با تمسک جستن به سیره و روش ائمه اطهار (ع)، در کار سازمانی خود در بنیاد تعاون زندانیان که کمک به زندانیان و خانواده های نیازمند آنان است، گام های مفید و ماندگاری برداریم.
وی افزود: در ماه مبارک رمضان است که امام حسن مجتبی (ع) دو بار تمام اموال خودرا در راه کمک به مستمندان بخشید و سه بار نصف اموال خودرا بخشید و حمایت های زیادی از نیازمندان داشت. دادگستری استان مرکزی و دستگاه های تابعه آن امروز وظیفه دارد تنها بیت المال را در راه درست خود که همان کمک به زندانیان و خانواده های آنان است به درستی سوق دهد که محقق شدن این امر مهم نیازمند وقت گذاری مؤثر برای هرچه بهتر اقدام کردن در این راه است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اشاره کرد: اکتفا نکردن به ارتقا آمار اشتغال زایی برای مددجویان و پشتیبانی از خانواده های آنها و موفقیت های موجود چیزی است که همیشه باید مدنظر اعضا بنیاد تعاون زندانیان استان مرکزی باشد چونکه راضی شدن به این اقدامات فعلی، ما را از رسیدن به اهداف بلند و متعالی بازمی دارد.
وضعیت اشتغال زایی برای زندانیان و خانواده آنها در استان مرکزی مطلوب نیست
موسوی با اشاره به اینکه استان مرکزی یک قطب صنعتی در کشور شمرده می شود و به لحاظ اشتغال زایی رتبه های بالایی در ایران دارد، اظهار نمود: این استان دارای ظرفیت های کار بسیار قابل توجهی است که باتوجه به این اوصاف، به نظر بنده وضعیت اشتغال مددجویان در این استان مطلوب نمی باشد که می طلبد هم بنیاد تعاون و اداره کل زندان های استان و هم دستگاه قضائی استان مرکزی با ایجاد یک تعامل مناسب به کمک این قشر نیازمند و شاید فراموش شده بشتابند.
وی اظهار داشت: در دوران زعامت آیت الله رئیسی یک انقلابی در حوزه زندان، زندانبانی و آزادی زندانیان و توجه به خانواده های آنان و رعایت حقوق شهروندی زندانیان انجام گرفته است که در طول دوران جمهوری اسلامی بی سابقه بوده است ولی نباید از این مهم غافل شد که راه های نرفته زیادی وجود دارد و هنوز تا رسیدن به افق فکری ریاست قوه قضائیه فاصله بسیاری وجود دارد که تحقق آن نیازمند کوشش های جهادی و انقلابی مدیران در این حوزه است.
فلسفه اشتغال و کارآفرینی برای زندانی، اصلاح و بازپروری است
رئیس کل دادگستری استان مرکزی افزود: فلسفه اشتغال و کارآفرینی برای زندانی، اصلاح و بازپروری زندانی است و ما باید آن قسمتی از وجدان اخلاقی و شخصیت اجتماعی و حقیقی فرد که فرو ریخته است را در این دوران اصلاح نماییم تا با سلامت به جامعه برگردد و البته خود فرد مددجو در شکل گیری آن بیشترین نقش را خواهد داشت و می بایست بیشترین همراهی و همکاری را داشته باشد.
موسوی با تاکید بر اینکه اولویت بندی در اشتغال زندانیان بسیار امر مهمی است، اظهار داشت: توجه به شخصیت و نظم و انضباط مددجویان در طول دوران تحمل حبس باید مدنظر مسئولین امر قرار گیرد تا این امکان برای کسانی که استحقاق دریافت شغل را دارند فراهم گردد و زمانی که مددجو مشغول به کار شد نظارت بر رفتار و کار او همچنان ادامه داشته باشد و چنانچه کار خودرا به نحو احسن انجام داد، حقوق و دستمزد وی بموقع و بصورت کامل پرداخت گردد.
وی افزود: توجه به خانواده های مددجویان که به ناچار بی سرپرست هستند در بحث اشتغال زایی مهمست چونکه وقتی خانواده ای نان آور خودرا از دست می دهد بسترهای فسادزا در آن خانواده افزایش می یابد که این امر باید با حمایت های بنیاد تعاون زندانیان، مدیریت شود.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی در آخر از اعضای هیأت اجرائی بنیاد تعاون زندانیان استان مرکزی خواست نسبت به تجهیز و به روزرسانی ابزار، وسایل و تجهیزات کارگاه های آموزشی و فراهم کردن مواد اولیه آنها در زندان های استان اقدامات لازم را انجام دهند تا مشکلات موجود دراین زمینه برطرف شود.


منبع:

1400/02/12
20:07:18
5.0 / 5
1355
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد