لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رییس سازمان زندان ها:

حل مشكلات خانواده های زندانیان بی بضاعت از اولویت های اصلی سازمان است

حل مشكلات خانواده های زندانیان بی بضاعت از اولویت های اصلی سازمان است

به گزارش حقوق و قضا رئیس سازمان زندان های کشور در دومین روز از ماه مبارک رمضان با حضور در زندان شاهرود در کنار مددجویان این زندان افطار کرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی در دومین روز از ماه مبارک رمضان در مسافرت به استان سمنان، در زندان شاهرود حضور یافت و بعد از اقامه نماز جماعت، روزه خویش را در کنار سفره مددجویان افطار کرد.
رئیس سازمان زندان ها در این بازدید چهار ساعته که با همراهی امید کهربایی مدیرکل زندان های استان سمنان صورت گرفت، بعد از افطار تا پاسی از شب در بخش های مختلف زندان شاهرود حضور یافت و ضمن بررسی وضعیت زندانیان با تعداد زیادی از آنان ملاقات و گفتگو کرد.
حاج محمدی همینطور در دیدار با مددجویان، در مورد وضعیت حبس آنان، بهره گیری از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان، رعایت پروتکلهای بهداشتی و اهمیت اشتغال در زندان با آنان به صورت چهره به چهره به گفتگو پرداخت.
وی در این بازدید خطاب به مدیرکل زندان‎ های استان سمنان، با اشاره ضرورت توجه به زندانیان بیمار و صدمه پذیر اظهار داشت: لازم است مسؤلان و مددکاران زندان ها، نسبت به شناسایی زندانیان بیمار، ناتوان و آن دسته از مددجویانی که بیرون از زندان بستگانی را برای پیگیری امور قضایی خود یا امکان رد مال ندارند، اقدام ویژه به عمل آورده و مشکلات آنان را مورد پیگیری ویژه قرار دهند وبه آنها کمک کنند.
رئیس سازمان زندان ها همینطور با اشاره به اینکه حل مسائل خانواده های زندانیان بی بضاعت و در معرض صدمه از اولویت های اصلی سازمان است، خاطرنشان کرد: می بایست با شناسایی این خانواده ها و سرکشی مستمر از آنها، مشکلات آنان را در حد توان برطرف ساخته و آنان را از بروز صدمه های بیشتر دور نگاه داریم.
حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود، خواهان توجه بیشتر مراجع قضایی به زندانیان در جهت تسریع در رسیدگی مشکلات قضایی آنان شد و اظهار داشت: لازم است مسؤلان زندان ها با پیگیری و تعامل با مراجع قضایی، افزایش همکاری ها و حضور هرچه بیشتر قضات و مقامات قضایی در زندان ها را خواهان شوند.
رئیس سازمان زندان ها همینطور در بازدید از سوله در حال ساخت اشتغال مددجویان، خواهان تسریع در تکمیل این ساختمان شد و راه اندازی آنرا در جهت توسعه اشتغال مولد زندانیان شاهرود ضروری دانست.
منبع:

1400/01/28
09:23:37
5.0 / ۵
1333
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد