حقوق و قضا

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی

به گزارش حقوق و قضا شورای نگهبان با صدور اطلاعیه ای، ۱۲ فروردین سالروز تأسیس نظام مقدس «جمهوری اسلامی» را گرامی داشت.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، متن این بیانیه به شرح زیر است:
«باسمه تعالی
چهل و دو سال پیش در چنین روزی با رأی «آری» آحاد ملت ایران به همه پرسی «جمهوری اسلامی»، فصلی نوین در تاریخ ایران اسلامی رقم خورد.
دوازدهم فروردین سال ۱۳۵۸، روز جمهوری اسلامی ایران، بی شک یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین روزهای تاریخ اسلام و ایران است، چون که انقلاب اسلامی که با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و مجاهدت های مردم شریف ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و به عمر طاغوت و استبداد و استکبار خاتمه داد، مردم مسلمان ایران با حضور آگاهانه و متعهدانه در نخستین انتخابات آزاد تاریخ خود، نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای اداره کشور برگزیده و نظام حقوقی کشور ایران را بر دین مبین اسلام بنا نهادند، امری که در جهان معاصر همتا ندارد.
بر این اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که حاصل مجاهدت های حضرت امام خمینی (ره)، تلاشهای مردم و ثمره خون گرانبهای شهدا و برآمده از هدایت های پیامبران و ائمه بزرگوار است تجلی گاه مردم سالاری دینی در جهان معاصر شده است تا نشان دهد که اسلام کامل ترین دینی است که می تواند ضامن سعادت دنیوی و اخروی بشریت سرگشته امروز باشد.
جمهوری اسلامی ایران اینک هم با هدایت خلف صالح امام خمینی(ره)، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) از توفان های ساخته شده استکبار و ایادی آن که حیات خویش را در تعارض با عزت این نظام مقدس می بینند به سلامت در حال عبور است تا إن شاءالله به دست صاحب واقعی اش، حضرت بقیه الله الاعظم (عج) برسد.
شورای نگهبان بعنوان امین ملت در حراست از اسلامیت و جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سالروز تأسیس این نظام مقدس را به مردم شریف ایران اسلامی تبریک می گوید و با فراخواندن آنان به پاسداری از این نعمت الهی، امیدوار است دولت ها و ملت های مسلمان جهان هم با تأسی به دین مبین اسلام، شمیم حیات بخش این دین سعادت آفرین را در عالم، جاری سازند.»
منبع:

1400/01/12
14:54:42
5.0 / ۵
1249
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد