حقوق و قضا
القاصی:

درخواست های زندانیان با رعایت موازین قانونی پیگیری شود

درخواست های زندانیان با رعایت موازین قانونی پیگیری شود

به گزارش حقوق و قضا دادستان عمومی تهران در ششمین روز سال جدید به همراه معاون خود در امور زندان ها و مدیر کل زندان های استان تهران از بندهای مختلف زندان اوین بازدید کرد و پاسخگوی درخواست های مددجویان بود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، علی القاصی دادستان تهران در بامداد جمعه، ششمین روز از سال جدید به همراه حشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تهران و حجت الاسلام فیروز جایی معاون دادستان تهران در امور زندان ها به مدت چهار ساعت در زندان اوین حضور یافت و ضمن بازدید از بندهای مختلف عمومی و امنیتی، مسائل زندانیان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد. در این بازدید دادستان تهران و هیأت همراه ضمن ملاقات چهره به چهره به درخواست های مددجویان رسیدگی کردند و دستورات لازم برای پیگیری موضوعات آنها با رعایت موازین قانونی صادر شد.

القاصی در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه پیش از این به دادیاران ناظر بر زندان تاکید شده در تعطیلات نوروز به صورت کشیک در تمام زندان های استان تهران مستقر و فعال باشند، اظهار داشت: دادیاران ناظر بر زندان به صورت مستمر پاسخگوی مطالبات مددجویان باشند و در روزهای نوروز به درخواست های آنان رسیدگی کنند. دادستان تهران با تکیه بر اینکه قوه قضائیه نسبت به مقوله زندان و وضعیت زندانیان نگاه تحولی ویژه ای دارد، بیان نمود: رویکرد تحولی قوه قضائیه رویکرد اصلاحی و باز اجتماعی شدن زندانیان است. القاصی هدف از بازدید مسئولین قضائی از زندان ها همچون زندان اوین را بررسی مسائل زندانیان و آگاهی از آخرین وضعیت آنها، بررسی درخواست هایشان به صورت حضوری، عنوان نمود و اضافه کرد: با برخی از زندانیان ملاقات چهره به چهره انجام و ضمن دستور پیگیری و حل مسائل و مشکلات، برای برخی از زندانیان مرخصی تجویز و دستور آزادی آنها صادر شد.


منبع:

1400/01/08
11:49:39
5.0 / 5
1151
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد