لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

واكنش مداخله جویانه فرانسه به احكام صادر شده برای فریبا عادل خواه و روح الله زم

واكنش مداخله جویانه فرانسه به احكام صادر شده برای فریبا عادل خواه و روح الله زم

وزارت امور خارجه فرانسه به دنبال احكام صادر شده برای فریبا عادل خواه و روح الله زم اظهاراتی مداخله جویانه را بیان نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه این کشور روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای در اظهاراتی مداخله جویانه درباره حکم صادر شده برای فریبا عادل خواه یک شهروند دو تابعیتی ایرانی-فرانسوی که اتهاماتی ضد او مطرح بود، مدعی شد: ما این تصمیم مقامات ایران را که تنها به خاطر اهداف سیاسی و بدون وجود هرگونه مدرک یا شواهد جدی بر نگه داشتن خانم فریبا عادل خواه پافشاری می کنند، محکوم می نماییم.
وزارت خارجه فرانسه در ادامه مطرح کرد: ما درباره اطمینان حاصل کردند از آزاد شدن هم وطنمان هنوز هم مصمم هستیم.
اظهارات وزارت امور خارجه فرانسه در اینباره به دنبال این مطرح می ‎شود که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه کشورمان در نشست خبری روز گذشته اش درباره حکم صادر شده برای عادل خواه بیان نمود: دادگاه بدوی قبلا در مورد خانم فریبا عادلخواه رای صادر کرده بود و ایشان تجدیدنظر خواهی کرده بود و پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفت. به تازگی دادگاه تجدیدنظر حکم بدوی را تایید کرده و ایشان به لحاظ ارتکاب جرایم امنیتی که اجتماع و تبانی در جهت اقدام ضد امنیت کشور بوده به ۵ سال حبس و برای افترا دیگر به یکسال و نیم حبس محکوم شد اما بر مبنای ضوابط و مقررات، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس او با احتساب بازداشت ایام قبلی اجرا خواهد شد.
وزارت خارجه فرانسه علاوه بر این به مطرح کردن اظهارات مداخله جویانه اش درباره امور داخلی ایران به دنبال حکم صادر شده برای روح الله زم مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز ادامه داد و حکم اعدام صادر شده برای او را «ضربه ای جدی به آزادی بیان و آزادی مطبوعات در ایران» خواند.
واکنش مداخله جویانه وزارت امور خارجه فرانسه به حکم روح الله زم به دنبال این مطرح می شود که سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری ۱۰ تیر در پاسخ به سوال ایسنا درباره این که آیا رای پرونده روح الله زم صادر گردیده است یا خیر؟گفت: بله. حکم صادر گردیده است و از آنجائیکه رسیدگی به اتمام رسیده است، حکم در خصوص محکومیت زم صادر گردیده است و گرچه ما در روزهای غیرقطعی جزئیات آنرا نمی گوییم ولی پرونده ای بود که در جهت ماده ۳۵۵ آیین دادرسی کیفری اجازه انتشار جریان دادگاه دریافت شده بود می توانیم جزئیات آنرا بگوییم.
وی اضافه کرد: موارد اتهامی را روح الله زم داشت و دادگاه ۱۳ مورد از عناوین ریز توام را از مصادیق افساد فی الارض دانسته است و حکم اعدام صادر کرده است و در مورد چند مورد اتهامی که افساد فی الارض نبود به مجازات حبس محکوم شده که این حکم غیرقطعی و قابل فرجام خواهی است و چنانچه از ناحیه ایشان فرجام خواهی شود پرونده به دیوان عالی ارسال می شود.
منبع:

1399/04/11
13:59:02
5.0 / 5
2357
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد