حقوق و قضا
باقری كنی ؛

تهیه گزارش های نقض حقوق بشر در فلسطین و یمن

تهیه گزارش های نقض حقوق بشر در فلسطین و یمن

معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: در بهار سال آینده نخستین گزارش های ستاد حقوق بشر کشورمان در زمینه نقض حقوق بشر در کشورهای اسلامی همچون فلسطین و یمن آماده و اعلام می شود.علی باقری کنی در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا ایران از نقض حقوق بشر در کشورهای دیگر گزارش تهیه و به سازمان های جهانی اعلام می کند، اظهار نمود: تهیه چنین گزارش هایی در دستور کار ستاد حقوق بشر است، ما گزارش های کشوری و موضوعی در زمینه های مختلف همچون نقض حقوق بشر در کشورهای دیگر را تهیه می نماییم.
وی اضافه کرد: همانطور که گفتم یک مورد از گزارش ها، گزارشی در زمینه نقض حقوق بشر در کشورهای غربی که مدعی حقوق بشر هستند، است.
دبیر ستاد حقوق بشر بیان کرد: البته طبق مصوبات قبلی تهیه گزارش های نقض حقوق بشر در بعضی کشورها مانند آمریکا و انگلیس بر عهده وزارت خارجه است و این وزارتخانه باید در این موارد تصمیم گیری کند.
باقری کنی بیان کرد: در مورد کشورهای دیگر که چنین جنایاتی در آنها انجام می شود در ستاد حقوق بشر در حال بررسی هستیم تا بتوانیم در مورد تصمیم گیری درباره این کشورها به یک ساماندهی برسیم.
وی اظهار داشت: در مورد کشورهای دیگری که حقوق آنها نقض می شود، مانند فلسطین و یمن پروسه بررسی به وجود آمده است و امیدواریم در بهار سال آینده نخستین گزارش ها و اقداماتش را اعلام نماییم.

1399/12/29
13:14:17
0.0 / 5
1167
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد