حقوق و قضا

در دادگاه مطبوعات این هفته چه گذشت؟

در دادگاه مطبوعات این هفته چه گذشت؟

به گزارش حقوق و قضا سخنگوی هیات منصفه مطبوعات اظهار داشت: درروز یکشنبه 24 اسفندماه 1399در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی 3 پرونده بررسی گردید.


احمد مومنی راد در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار داشت: پرونده اول در ارتباط با مدیر مسئول خبرگزاری فارس و 2 نفر خبرنگار به افترا نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر بود که هیات منصفه با اکثریت آرا در مبحث افترا نشر اکاذیب متهمان را مجرم دانست و هم باتفاق آرا آنها را در این افترا مستحق تخفیف دانست.
وی ادامه داد: پرونده دوم در ارتباط با مدیر مسئول خبرگزاری فارس و یک خبرنگار به افترا نشر مطالب خلاف واقع بود که هیات منصفه با اکثریت آرا متهمان را در افترا فوق الذکر مجرم دانست و هم با اکثریت ارا آنها را در این افترا مستحق تخفیف دانست.
مومنی راد خاطرنشان کرد: پرونده آخر در ارتباط با دو متهم مدیر مسئول روزنامه فرهنگ آشتی و مدیر مسئول روزنامه مغرب به افترا توهین به معظم رهبری و نشر اکاذیب به قصداضرار به غیر بود که هیات منصفه با اکثریت آرا در مبحث افترا توهین به مقام رهبری متهمان را مجرم ندانست و هیات منصفه با اکثریت ارا در مبحث افترا نشر اکاذیب متهمان را مجرم دانست و با اکثریت ارا متهمان را مستحق تخفیف دانست.
منبع:

1399/12/26
13:28:03
0.0 / 5
1434
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد