حقوق و قضا
رئیس قوه قضاییه:

حریم قانونی دریا حفظ شود

حریم قانونی دریا حفظ شود

به گزارش حقوق و قضا رئیس قوه قضائیه حفظ حریم دریا را الزامی دانست و اظهار داشت: حریم قانونی دریا باید حفظ شود و سازمان های اداری باید خودرا ملزم به حفظ آن کنند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در نشست با قضات و کارکنان دادگستری مازندران با تقدیر از تلاش کارکنان قضائی و دادگستری مازندران اضافه کرد: در ۲۴ حوزه قضائی و بخش های قضائی استان و رسیدگی ۹۳ درصدی به پرونده های معوقه، کاهش زمان دادرسی به ۹۰ روز قابل تقدیر است و باید این کاهش به زمانی که قانون تعیین کرده، برسد.
وی با عنوان اینکه تعداد همکاران نسبت به پست های خالی زیاد نیست، تلاش مضاعف فعالان بخش قضائی و دادگستری مازندران را ستود و مسئله حفظ حقوق بیت المال و حریم دریا را مهم دانست و اظهار داشت: حریم دریا باید حفظ شود و همه باید آن رعایت نمایند.
رئیس قوه قضائیه با تاکید براینکه باید برای حفظ حریم دریا برنامه ریزی شود، اظهار داشت: همه ادارات وسازمان ها باید حریم دریا را حفظ کنند برای اینکه این حق همگانی وعمومی است هیچ فرد حقیقی و حقوقی به خود اجازه ندهد نسبت به حریم دریا تخلفی داشته باشند.
وی با عنوان اینکه نسبت به تغییر کاربری ها باید حساس بود از مازندران بعنوان قطب کشاورزی وزراعت یاد کرد و اظهار داشت: رعایت موازین در حفظ کاربری ها امری الزامی است.
رئیس قوه قضائیه اصرار کرد باید به راه را برای افرادی که قانونمند هستند بازکنیم تا متخلفان شناسایی شویم و در مناطقی که می توان ساختمان های مرتفع و تفریحی ایجاد شود را شناسایی نماییم.
حجت الاسلام رئیسی با اظهار اینکه استفاده قانونمند و ضابطه مند برای ساخت ساختمانی مرتفع شود، اظهار داشت: کسانیکه قانونمند حرکت کنند حمایت و با متخلفان برخورد شود.
وی با عنوان اینکه اراضی کشاورزی وباغات باید حفظ شود، زراعت، باغات و دریا را سرمایه های کشور دانست و اظهار داشت: شرایط برای متخلفان ناامن باشد و هیچ متخلفی نباید جرأت تخلف داشته باشد.
مجتمع قضائی رسیدگی به پرونده های منابع طبیعی وکشاورزی ایجاد می شود
وی با اشاره به موافقت با پیشنهاد ایجاد مجتمع قضائی برای رسیدگی به پرونده های منابع طبیعی و کشاورزی در استان مازندران اظهار داشت: این مجتمع در استان مازندران موضوعیت دارد و این کار باید به صورت هماهنگ برای حفظ حقوق عامه اجرائی شود تا جلوی زمینخواری، جنگل خواری و تجاوز به منابع طبیعی گرفته شود.
حجت الاسلام رئیسی با عنوان اینکه خط قرمز دادگستری مستند سخن گفتن منعکس کردن است، اضافه کرد: سمت وسوی مبارزه با فساد باید در دادگستری و سازمان های اداری وجود داشته باشد و همه مدیران حس مبارزه با فساد داشته باشد تا جلوی شکل گیری فساد گرفته شود.
وی با اشاره به تقدیم ۱۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس در مازندران با تاکید بر اینکه انجام آموزش های حین خدمت برای کارکنان وقضات اظهار داشت: آموزش قضات باید ارتقا یابد و این آموزش ها بهنگام باشد.
حجت الاسلام رئیسی اجرای عدالت و حق خواهی را امری فطری دانست و اظهار داشت: قضاتی که دور از هرگونه نفوذ پذیری اجرای عدالت کردند و تحت تأثیر هیچ قدرتی قرار نگرفتند، عزیز هستند.
رئیس قوه قضائیه با عنوان اینکه باید در صدور حکم و تمیز بین حق وباطل دقت کرد، تصریح کرد: رمز برخوردی از فرقان و مدالی که انسان بتواند با آن حق وباطل را تمیز دهد، تقوای الهی است.
بررسی وقف جنگل های آق مشهد ساری
حجت الاسلام رئیسی با اشاره به مسئله وقف بخشی قابل توجهی از جنگل های روستای آق مشهد ساری گفت: کارشناسان براین عقیده هستند که این فضا جنگلی است، استقرار مالکیت در این جنگل مسئله بسیار مهمی است و باید به دقت بررسی شود.
رئیس قوه قضائیه شناخت موضوع را مهم دانست و وقفیت را فرع بر مالکیت برشمرد و درباره حبس زدایی نیز اظهار داشت: باید تلاش شود تا از هرگونه بازداشت بی مورد حتی یک ساعت ویا یک روز جلوگیری شود.
حجت الاسلام رئیسی با عنوان اینکه با هرکسی که با امنیت مردم بازی کند، برخورد خواهیم کرد، اظهار داشت: بازداشت کردن وزندانی کردن باید متناسب با قانون باشد و به میزانی که توسط شارع اجازه داده شده، مجاز هستیم.
وی سلامت دادگستری وسازمان های وابسته به قوه قضائیه را امری مهم دانست و اظهار داشت: نباید اجازه برقراری رابطه سالم در دستگاه قضائی داد و این مجموعه پاک وسالم نباید ناسالم جلوه داده شود.


منبع:

1399/12/25
22:42:05
0.0 / 5
1059
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد