لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

نظارت بازرسی امور صمت بازرسی كل كشور بر نحوه عرضه روغن در بازار

نظارت بازرسی امور صمت بازرسی كل كشور بر نحوه عرضه روغن در بازار

بامداد امروز بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور و هیات همراه متشکل از سازمان حمایت و صمت استان با سرکشی در سطح فروشگاه های زنجیره ای، نحوه میزان عرضه و قیمت روغن مورد مصرف خانوار را مورد پایش قرار دادند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، به دنبال ماموریت هفته جاری ریاست سازمان بازرسی کل کشور بمنظور مطالبه از دستگاه های ناظر در سطح بازار، بامداد امروز بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور و هیات همراه متشکل از سازمان حمایت و صمت استان با سرکشی در سطح فروشگاه های زنجیره ای، نحوه میزان عرضه و قیمت روغن مورد مصرف خانوار را مورد پایش قرار دادند.

بررسی های صورت گرفته حاکی از کمبود روغن پخت و پز و نیمه جامد در سطح فروشگاه های شهر تهران داشته، بااینکه روغن سرخ کردنی در برندهای مختلف به اندازه کافی در شلف فروشگاه ها وجود داشت.

با پیگیری میرمحمدی بازرس کل امور صمت، بیرشک دبیر انجمن صنفی روغن نباتی در حین بازدید از فروشگاه اتکا حسن آباد تهران در محل هیات بازرسی حاضر و به سوالات و ابهامات مطرح پاسخ داد.

بنا به بررسی صورت گرفته ماهانه بطور متوسط بیش از ۱۴۰ هزار تن تولید روغن صورت گرفته که بیش از ۶۰ درصد آن به میزان بیش از ۸۵ هزارتن به مصرف خانگی و مابقی صنایع اختصاص یافته است.

بنا به توضیحات دبیر انجمن روغن، تولید دیماه ۱۸۸ هزار تن، بهمن ماه ۱۹۶ هزار تن و هدف گذاری اسفند بیش از ۲۰۰ هزار تن بوده است.

علیرغم توضیحات بیرشک دبیر انجمن روغن، میرمحمدی بازرس کل امور صمت بواسطه عدم تطبیق تقاضا و تولید به خصوص در روزهای پایانی سال و عید نوروز مستند به نظارت میدانی انجام شده، اقدامات صورت گرفته را کافی به مقصود ندانست و عزم و اراده جدی در تامین روغن پخت و پز مردم را از دبیرانجمن مورد مطالبه قرار داد.

میرمحمدی اقدامی که وزارت جهاد کشاورزی از ناحیه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات کشاورزی که بتازگی در رابطه با دانه کلزا و تعرفه آن صورت گرفته بود را مورد نقد قرار دادو تصمیم مذکور را در این مقطع زمانی در آشفتگی بازار بی تاثیر ندانست.

اگرچه دبیر انجمن صنفی وجود دلالان و تقاضای کاذب را عمده محور کمبود روغن مورد تقاضای آحاد جامعه در پخت و پز برشمرد لیکن بازرس کل امور صمت در حین توزیع روغن در فروشگاه و تاکید بر تامین مورد نیاز مردم، از دبیر انجمن درخواست نمود با مدیریت بر فضای بازار از التهاب به وجود آمده کاسته و با نظارت دستگاه های مسوول همچون سازمان حمایت تعزیرات، اصناف و صمت با اقدام جهادی، نسبت به تامین روغن مورد نیاز مردم در این ایام اقدام و نتیجه را گزارش نمایند.
1399/12/20
11:23:48
0.0 / ۵
1611
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد