حقوق و قضا
رئیس سازمان بازرسی كل كشور:

با مقصرین تعطیلی كارخانه ها بدون چشم پوشی برخورد می نماییم

با مقصرین تعطیلی كارخانه ها بدون چشم پوشی برخورد می نماییم

به گزارش حقوق و قضا رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان بازدید از واحد تولیدی سامان باتری کارا یاسوج اظهار داشت: در آخر این سفر با بررسی کارشناسانه به سبب این تعطیلی ها خواهیم پرداخت و چنانچه متوجه قصوری از طرف هر فرد یا نهادی شویم، بدون چشم پوشی برخورد خواهیم کرد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در جریان بیست و دومین سفر استانی رئیس قوه قضاییه به استان کهگیلویه وبویراحمد و بازدید از واحد تولیدی سامان باتری کارا اظهار داشت: یکی از اهداف سفرهای استانی بررسی مشکلات واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد است. واحدهای تولیدی سرمایه ملی است و فعال شدن آنها موجب افزایش اشتغال و راندمان خواهد شد.

عضو شورای عالی قوه قضاییه همین طور درباره واحد تولیدی سامان باتری کارا اظهار داشت: جای تعجب است که یک واحد تولیدی که از سال ۸۱ شروع شده در همه این سال ها راکد باشد و سودی به حال اقتصاد و اشتغال نداشته باشد.

وی تاکید کرد: نباید تحریم ها را بهانه کرد چونکه این واحد باید سال ها پیش از تحریم ها به مدار تولید اضافه می شد.

درویشیان با تاکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد که با سهل انگاری ها، پول بیت المال هدر رود، اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده تعداد زیادی از واحدهای راکد در کشور به چرخه تولید بازگشتند و در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز پیگیر راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در آخر این سفر با بررسی کارشناسانه به سبب این تعطیلی ها خواهیم پرداخت و چنانچه متوجه قصوری از طرف هر فرد یا نهادی شویم، بدون چشم پوشی برخورد خواهیم کرد.

عضو شورای عالی قوه قضاییه افزود: آیا در این چند سال مکاتبه ای با نهادهای مربوطه همچون معاونت علمی ریاست جمهوری یا شرکت های دانش بنیان انجام شده است؟! بدون شک شرکت های دانش بنیان داخلی به آسانی قادر به تامین دانش فنی جهت راه اندازی کارخانه تولید باتری در یاسوج خواهند بود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تملک این واحد تولیدی از طرف بانک، از مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و همین طور بانک کشاورزی خواست تا مستندات این طرح را ارائه نمایند.

وی اشاره کرد: بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعال است و اتفاقاً در زمینه باتری هم وزارت دفاع و هم بخش خصوصی کارهای زیادی داشته و پیشرفت های خوبی داشتیم و تعجب می کنم در استانی که بیش از هرجایی به تولید و اشتغال نیاز دارد، ۵ سال یک طرح در تملک بانک است و اتفاقی نمی افتد.

درویشیان همین طور بیان کرد: باید در امتداد جهش تولید، واحدهای راکد حمایت شوند و به چرخه تولید بازگردند.

وی درباره سردخانه سپیدار طلایی هم اظهار داشت: سردخانه نیمه کاره از دیگر واحدهایی است که سال ها پیش باید بهره برداری می شد اما نیمه تمام ماند.

عضو شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به ظرفیت تولید محصولات کشاورزی استان اظهار داشت: راه اندازی این سردخانه از نیازهای لازم است و باید پیگیری شود.

درویشیان عدم تعهد تعدادی از سرمایه گذاران واحدها را منجر به تملک واحد توسط بانک دانست و اضافه کرد: تلاش می نماییم تا انجا که امکان دارد به مالک برگردد.

وی افزود: اگر امکان برگشت نیست بانک ها می بایست آنرا فعال کنند و نباید سرمایه ملی راکد بماند.

این مقام قضائی افزود: هرگونه کوتاهی و قصوری از ناحیه متولیان دستگاه های اجرائی باشد حتما بعنوان ترک فعل برخورد خواهد شد. سیاست قوه قضاییه برخورد شدید و بدون چشم پوشی با هرگونه کارشکنی است

همچنین رئیس سازمان بازرسی کل کشور در نشستی با مدیران اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد که در محل بازرسی کل استان انجام شد، مبارزه با فساد را رویکرد اصلی و مهم قوه قضاییه خواند و اظهار داشت: دشمنان سال هاست با اعمال فشار اقتصادی دنبال این هستند جمهوری اسلامی را در رسیدن به اهداف متوقف کنند. برای مقابله با توطئه های دشمن راهی جز اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و پشتیبانی از کارآفرینان نیست.

عضو شورای عالی قوه قضاییه با اعلان اینکه «سیاست قوه قضاییه برخورد شدید و بدون چشم پوشی با هرگونه کارشکنی، سواستفاده و فساد در حوزه های اقتصادی و مالی است» اشاره کرد: اگر امروز برخی نابسامانی ها را شاهد می باشیم یکی از علل آن فساد اقتصادیست. همه مردم اذعان دارند که قوه قضاییه پرچم دار مبارزه با فساد است.

درویشیان با اعلان اینکه سازمان بازرسی به شناسایی موانع تولید و اشتغال پرداخته است، اشاره کرد: برخی موانع به اصلاح قانون نیاز دارند که با ظرفیت های قانونی سازمان بازرسی در این عرصه نیز پیگیر خواهیم بود. در کارگروه رفع موانع تولید نیز مقررات دست و پاگیر مطرح و مصوباتی شکل گرفته است.

وی افزود: مشکلات بین دستگاهی، مدیریتی و برداشت های متفاوت و سلیقه ای از قانون را نیز با جلسات و هماهنگی ها رفع خواهیم کرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور به واحدهای راکد اشاره نمود و اضافه کرد: واقعیت آنست که تعداد قابل توجهی از واحدهای تولیدی به تملک بانک ها درآمدند که با پیگیری های قوه قضاییه و سازمان بازرسی یا از تعطیلی آنها جلوگیری شد و یا مجدد به چرخه تولید برگشتند.

منبع:

1399/12/02
23:44:41
0.0 / 5
1271
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد