حقوق و قضا
غضنفرآبادی در تذكری مطرح كرد

اختلاس 35 میلیارد دلاری شاه هنگام فرار از كشور

اختلاس 35 میلیارد دلاری شاه هنگام فرار از كشور

حقوق و قضا: رئیس کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که محمدرضا شاه علاوه بر اختلاس 35 میلیارد دلاری، در هنگام خروج از کشور 384 عدد چمدان پر از جواهر و الماس به همراه تاج شاهنشاهی با 3 هزار و 380 قطعه الماس، 50 قطعه زمرد، 368 حبه مروارید با وزن 280 گرم و همین طور تاج ملکه با 1646 قطعه الماس از کشور خارج کرده است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: مطالبه گری و پیگیری برای بازگرداندن بزرگترین اختلاس تاریخ ایران که توسط محمدرضا شاه ملعون صورت گرفت، باید با جدیت صورت گیرد یعنی اختلاس ۳۵ میلیارد دلاری که ۲۰ میلیارد دلار آن توسط دولت آمریکا مسدود شده است.
وی ادامه داد: اگر سود این ۳۵ میلیارد دلار را سالانه فقط ۱۰ درصد و در طول ۴۲ سال محاسبه نماییم، هزار و ۹۱۶ میلیارد دلار و به ریال امروز هزار و ۸۵۰ میلیون میلیارد تومان می شود که سهم هر نفر ایرانی از جمعیت ۸۰ میلیونی از این پول اختلاس شده، ۲۳ میلیارد تومان خواهد بود، یعنی هر نفر صاحب بهترین خانه و خودرو می شود.
غضنفرابادی افزود: شاه علاوه بر اختلاس ۳۵ میلیارد دلاری، ۳۸۴ عدد چمدان پر از جواهر و الماس به همراه تاج شاهنشاهی با ۳ هزار و ۳۸۰ قطعه الماس و ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید با وزن ۲۸۰ گرم برده که از نظر قیمت غیرقابل تخمین است، همین طور تاج ملکه با ۱۶۴۶ قطعه الماس از کشور خارج کرده است لازم است که قوه قضائیه و دولت پیگیری جدی برای بازگرداندن این سرمایه عظیم کند.
رئیس کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواهان حل مشکل صادرات محصولات گلخانه داران شد و در تذکری به صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برای تسهیل صادرات محصولات گلخانه ای و حل مشکل شرکت های خودروسازی در شهرستان بم اقدام گردد. چرا به شرکت های خودروسازی دولتی اجازه پیش فروش داده می شود، اما به شرکت های بی پناه خصوصی این اجازه داده نمی شود؟
منبع:

1399/11/19
20:49:37
0.0 / 5
1258
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد