حقوق و قضا
رئیسی در شورای اداری استان گیلان:

مدیران متخلف بایددوبرابر مجازات شوند

مدیران متخلف بایددوبرابر مجازات شوند

به گزارش حقوق و قضا رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به اینکه ارتباطات ناسالم و زد و بندها در ادوار مختلف وجود داشته است، اظهار داشت: این مشکل در ارتباط با یک دولت نیست و باید مدیران متخلف دو برابر مجازات شوند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان گیلان ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، بیان نمود: از کادر پزشکی و درمانی استان گیلان و کشور به علت مجاهدت در حفظ سلامت مردم و مبارزه با ویروس منحوس داشتند، قدردانی می کنم.
وی ضمن تشکر از کمک های مومنانه مردم و لبیک به ندای رهبری، اضافه کرد: به واسطه یک مؤلفه برخی از ایام و روزها در اذهان عمومی خاص می شوند که دهه فجر و ۲۲ بهمن نمونه ای از این روزها است که دست قدرت الهی را می توان در آن مشاهده کرد.
رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به اینکه ۲۲ بهمن جلوه قدرت الهی بود، تاکید کرد: ملت ایران مقابل ستمگران و قدرت های سلطه گر به پشتوانه همین قدرت پیروز شد.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه امام تحول خواه و تحول گرا بود، خاطرنشان کرد: امام راحل به دنبال تحول در اخلاق، عمل و بخش های مختلف کشور بود و وابستگی ایشان را رنج می داد. استقلال در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای ملتی که از خفقان رنج می برد، نعمت الهی محسوب می شد.
پویایی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی نیازمند حرکت جهادی و انقلابی است
وی با تاکید بر اینکه تحول انقلاب باید همواره مورد نظر باشد، اضافه کرد: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن، تنها باید در راه پیشرفت و ارتقای جایگاه انقلاب و نظام اسلامی حرکت نماید.
رئیس قوه قضائیه افزود: همواره باید در حوزه های اقتصادی و اجتماعی رو به جلو حرکت نماییم و پویایی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه جامعه باید به سمت بهتر شدن حرکت نماید، افزود: امکان دارد در این راه با موانعی هم برخورد نماییم اما این موانع نباید انحرافی در حرکت جامعه ایجاد نماید بلکه باید با حرکت مجاهدانه آنرا برطرف نماییم و در این راه رزمندگان دوران دفاع مقدس الگوبرداری نماییم.
حجت الاسلام رئیسی در ادامه ضمن اشاره به اینکه دشمن به دنبال از بین بردن فرصت ها و ظرفیت ها برای ملت ایران است، تاکید کرد: باید با حرکت انقلابی بر اساس اراده پولادی و بر مبنای اخلاص و عشق الهی حرکت کرد.
وی افزود: ما در محضر شهدا هستیم و انتظار شهدا و خانواده شهدا و انقلابیون و دغدغه مندان این است برای بهبود شرایط کار مجاهدانه انجام دهیم.
رئیس دستگاه قضا در ادامه خطاب به مدیران ضمن اشاره به اینکه امروز ما در حوزه هسته ای پیشرفت بیشتری نسبت به حوزه اقتصادی داشته ایم، اضافه کرد: دشمن نمی خواست ایران اسلامی در حوزه هسته ای به کوچک ترین پیشرفتی برسد.
وی همینطور به پیشرفت های حوزه نظامی و دفاعی و تحریم های دشمنان در این حوزه هم اشاره نمود و با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این بود که ما به هیچ توانمندی در این بخش ها نرسیم، افزود: امروزه ده ها رزمایش از سپاه و ارتش برای کشور تولید قدرت کرده. علیرغم تمام محدودیت ها نیروهای مسلح در حوزه دفاعی اقتدار آفریدند.
برخورد قاطع و دو برابری با مدیران متخلف
رئیس دستگاه قضا ضمن اشاره به مشکلات مطرح شده در جلسه امروز در زمینه منابع طبیعی، حفظ جنگل و عرصه های طبیعی، خاطرنشان کرد: باید با کاشت درخت و اقدامات دیگر نسبت به حفظ جنگل های استان اقدام نمود.
وی در ادامه به موهبت های طبیعی موجود در استان گیلان اشاره نمود و با اشاره به اینکه مهم ترین سرمایه گیلان نیروی انسانی کارآمد و متراکم، جوان تحصیل کرده و آماده خدمت است، تاکید کرد: مدیران باید بهره وری را بالا برده و از نیروی انسانی در جهت گره گشایی از زندگی مردم بهره ببرند.
آیت الله رئیسی ضمن اشاره به اینکه مشکلات گیلان در بخش های مختلف نگران کننده است، با طرح این سوال که آیا رفع این مشکلات سخت است؟ اظهار داشت: اینکه تولید را در استان بالا برده و موانع را رفع نماییم و جنگل را بعنوان گنجینه ملی حفظ نماییم کار شدنی است.
وی ضمن اشاره به اینکه ارتباطات ناسالم و زد و بندها در ادوار مختلف وجود داشته است، افزود: این مشکل در ارتباط با یک دولت نیست و باید جلوی دست اندازی به جنگل را بگیریم و مدیران متخلف باید به صورت دو برابر مجازات شوند.
رئیس قوه قضائیه به مبحث ساخت و سازهای غیر مجاز در بعضی مناطق استان گیلان هم اشاره و تاکید کرد: عدالت برای ساخت و ساز غیرمجاز مدیران باید به صورت مضاعف اجرا شود.
از وضعیت فاجعه بار کارخانه پوشش نمی گذریم
وی ضمن اشاره به وضعیت اسفناک کارخانه پوشش هم اظهار داشت: وضعیت این کارخانه یک فاجعه است که نمی توان به سادگی از آن گذشت، عده ای به بهانه برف سال ۸۳ آنجا را ویران کردند بنابراین این ثروت ملی باید به وضعیت سابق بازگشته و مقصران هم تعقیب بشوند.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه این استان به نساجی شناخته شده است، بیان نمود: ما طرفدار خصوصی سازی بعنوان یک لزوم اجتناب ناپذیر هستیم و دولت باید بخش خصوصی را توانمند کند و اگر بخش خصوصی خوب کار کند باید با پرداخت تسهیلات از آن حمایت شود.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه با خصوصی سازی موافق هستیم نه فاجعه آفرینی و نابودی اموال مردم، اضافه کرد: خصوصی سازی با آتش زدن مال مردم فرق دارد و این یک فاجعه است و کسی که این کار را انجام داده باید قاطعانه تحت تعقیب قرار گرفته و وضعیت این کارخانه هم باید به صورت جهادی به حالت قبل بازگردد.
آیت الله رئیسی به مبحث رودخانه های شهر رشت هم اشاره و با تکیه بر حفظ این موهبت های الهی، افزود: صنعت توریسم باید در استان گیلان پیشرفته تر باشد و در جهت حفظ این فضا و سرمایه های ملی اقدام نمود.
وی ضمن اشاره به لزوم حل معضل پسماند استان گیلان، اظهار نمود: این مساله باید در درون استان و به دست مدیران استانی حل شود. امروز این معضل تبدیل به تهدید شده و تنها به دست توانای مسؤلان استان رفع خواهد شد.
تیم قضائی مبحث رشت الکتریک را با فوریت پیگیری خواهد کرد
رئیس قوه قضائیه همینطور به وضعیت شرکت رشت الکتریک هم اشاره نمود و با اشاره به اینکه این شرکت می توانست به نگین انگشتری در این شهر تبدیل گردد، افزود: متأسفانه امروز هم اکنون این شرکت به مخروبه ای تبدیل گشته و این مساله صدمه زا است و تیم قضائی به سرعت این مساله را پیگیری و مردم را از نتیجه آن آگاه می کند.
وی با تاکید بر تسریع در پیگیری این موضوع، اظهار داشت: متأسفانه امروز ما گرفتار سیاسی بازی شده ایم.
رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به اینکه هیچ گره ای نیست که به دست مردم باز نشود، بیان نمود: وضعیت حتما متحول می شود و این مورد با دست شما اتفاق می افتد و «ما می توانیم» را مردم گیلان و رزمندگان استان در دوران دفاع مقدس اثبات کردند و این عرصه ها هم چیزی نیست که نتوانید آنرا حل کنید.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه با سازمان متخلف باید شدیدتر از افراد متخلف برخورد شود، تصریح کرد: اگر سازمانی تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز کرد باید شدیداً مجازات شود چون که سازمان ها باید قانونمند باشند و بی عدالتی را برای خود ضد ارزش بدانند.
رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به اینکه هیچ قدرت و جایگاهی بالاتر از قانون نیست، اظهار داشت: هیچکس حق ندارد حتی برای کار خیر اقدام غیرقانونی کرده و به جنگل ها دست درازی کند.
مشکل واحدهای تولیدی با حمایت بانک ها و دستگاه قضا حل می شود
وی با اشاره به اینکه مشکل واحدهای تولیدی با کمک بانک ها و حمایت ما برطرف می شود، خاطرنشان کرد: در ساختار اصل ۴۴ اشکالاتی وجود دارد که باید به صورت قانونی حل شود و این اشکالات ساختاری باید توسط قانون رفع گردد.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر حفظ منابع طبیعی در گیلان بعنوان ذخایر ملی، اظهار نمود: سازمان منابع طبیعی با هیچ شخص یا سازمانی تعارف نکند و باید با متخلفان برخورد شود.
آیت الله رئیسی تولید را مساله امروز کشور دانست و اظهار داشت: نباید کارخانجاتی که برای ما تولید قدرت نرم می کنند تعطیل شوند، به هر نحوی باید مراکز تولید تعطیل و نیمه تعطیل را احیا نماییم.
رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: ذخایر مادی و معنوی و نیروی کارآمد، جوان و تحصیل کرده برای توانمند شدن اقتصادی گیلان مؤثر هستند و مسؤلان استان باید از این ظرفیت استفاده کنند.


منبع:

1399/11/18
10:35:15
0.0 / 5
1107
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد