لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
مدیر كل زندان های استان تهران:

هر ۱۴ روز هشت زندانی توسط نیكوكاران استان تهران آزاد می شوند

هر ۱۴ روز هشت زندانی توسط نیكوكاران استان تهران آزاد می شوند

مدیرکل زندان های استان تهران اظهار داشت: امروز در اجرای دستور ریاست سازمان زندان ها در خصوص ادای نذر هشتم، دومین گروه توسط نیکوکاران همکار با مرکز مراقبت پس از خروج آزاد شده اند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، سیدحشمت اله حیات الغیب در نشستی با دومین گروه مددجویان نیازمند که با کمک نیکوکاران استان تهران آزاد شده بودند، اعلام نمود: نذر هشتم از برنامه های جدید سازمان زندان هاست که طی آن، هر ماه هشت نفر زندانی نیازمند با جلب رضایت شاکی نزد خانواده بازمی گردند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با کمک نیکوکاران استان تهران و زمینه هایی که در این استان وجود دارد، به جای هر ماه هشت نفر، هر دو هفته یک مرتبه آزاد می شوند.

حیات الغیب همینطور اظهار داشت: با توسل به امام هشتم، ثامن الحجج(ع) از این به بعد راه کسب حلال را در پیش گیرید و در این راه مرکز مراقبت پس از خروج، به صورت کامل آمادگی حمایت های مادی و معنوی را دارد.
وی افزود: از آغاز شروع دوران مقابله با کرونا، تعداد ۳۴هزار بسته حمایتی بین خانواده های زندانیان نیازمند توزیع گردیده است.

در ادامه نشست، مددجویان آزاد شده با تشکر از نیکوکارانی که بدهی آنان را پرداخت نموده بودند، در مورد مشکلات موجود صحبت کردند که مدیرکل زندان های استان تهران دستورات لازم را صادر کرد.

براساس این گزارش، در انتها هشت نفر مددجوی آزاد شده با دریافت شاخه گل و بسته حمایت معیشتی، مرکز مراقبت را ترک نمودند تا فصل تازه ای از زندگیشان با حمایت این مرکز و دریافت وام اشتغالی آغاز گردد.حیات الغیب مدیر کل زندان های استان تهران همینطور در جلسه کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت که به منظور بررسی فعالیتهای فرهنگی، عمرانی، امنیتی و بهداشتی ندامتگاه قزلحصار برگزار شده بود، با تاکید بر ضرورت ادامه کار جهادی و پرارزش توسعه خدمات و حقوق شهروندی اظهار داشت: خوشبختانه تحولات عظیمی در زندان های استان بخصوص ندامتگاه قزلحصار روی داده که نتیجه آن افزایش رضایتمندی زندانیان، خانواده های آنان و کارکنان است.

وی در جلسه ای که با حضور اشکان کمالی مدیر ندامتگاه قزلحصار و اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان تهران تشکیل شده بود، اظهار نمود: رسالت اصلاح و تربیت از راه فعالیتهای فرهنگی نوآورانه محقق می شود که با برنامه ریزی مدونی در حال اجرا می باشد.

مدیر کل زندان های استان تهران اضافه کرد: خوشبختانه تحولات عظیمی در زندان های استان بخصوص ندامتگاه قزلحصار روی داده که نتیجه آن افزایش رضایتمندی زندانیان، خانواده های آنان و همینطور کارکنان بوده، با اقدامات جهادی شبانه روزی محیط زندان ها تغییرات قابل ملاحظه ای داشته است.

حیات الغیب با تاکید بر ضرورت توسعه بیشتر اشتغال و حرفه آموزی که از اهداف عالی سازمان زندان هاست، اظهار داشت: اصلاح ساختار و تحول گرایی، دو برنامه اصلی اداره کل طی دو سال گذشته بوده که با جدیت دنبال شده و این دو برنامه با طرح راهکارهای نوین پیگیری می گردد.

وی همینطور در انتها جلسه با اهدای لوح، از تلاشهای مدیر ندامتگاه قزلحصار در بخش اطلاع رسانی و تجهیز روابط عمومی این مرکز تقدیر نموده، ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته، گزارش های تصویری خدمات زندانبانی اسلامی در خبرگزاریهای کشور و پیج اینستاگرام سازمان زندانها بیشتر از گذشته به اطلاع مردم جامعه برسد.

براساس این گزارش در این نشست که علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، مهدی محمدی سرپرست معاونت اداری مالی و اعضای کارگروه حضور داشتند، نتایج بازدید تخصصی کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته، مقرر گردید دستورات مدیر کل و مصوبات کارگروه در مورد مشکلات حداقلی که هنوز وجود دارد، طی مدت مقرر اجرا و نتیجه آن اعلام گردد.

گزارش فعالیتهای زندان های استان تهران در فضای مجازی اینستاگرام به آدرس iranprisons در اختیار علاقمندان به حوزه های خبری و رسانه ها قرار دارد.


1399/11/14
23:33:09
0.0 / ۵
1115
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد