حقوق و قضا
رییس بنیاد مستضعفان:

املاك بنیاد مستضعفان كه در تصرف اشخاص اند، توسط قوه قضائیه پیگیری می شود

املاك بنیاد مستضعفان كه در تصرف اشخاص اند، توسط قوه قضائیه پیگیری می شود

به گزارش حقوق و قضا رئیس بنیاد مستضعفان اظهار نمود: بنیاد مستضعفان بیشتر از ۲۵۰۰ میلیارد تومان در جهت مقابله با کرونا و در عرصه های مختلف هزینه کرده است که همچنان ادامه دارد. از طرفی این بنیاد در شرایط کرونا بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه های مختلف فولاد، معدن و غیره انجام داده و به این سرمایه گذاری ها اضافه خواهد نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در مراسم آغاز همزمان ۳۰۰۰ میلیارد تومان پروژه های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در سرتاسر کشور، اظهار نمود: اعتقاد ما این است اگر اموال در دست این بنیاد از اموال رژیم غاصب پهلوی است، باید به مردم بازگردانده شود، ازاین رو بنیاد مستضعفان بالغ بر ۱۰۰ هزار فقره از اسناد علوی را به مردم واگذار کرده است و در این راه به پیش خواهد رفت.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان نخستین نهادی که با حکم امام خمینی (ره) تاسیس شد و در مکتب امام تمام پیروزی ها با حضور مردم بوده است، افزود: امروزه ۳۵ شرکت ما در بورس فعال است و این به آن معناست که این بنیاد مردمی تر شده و در جهت شفاف سازی پیش رفته است. همینطور این بنیاد قانون منع به کارگیری بازنشستگان را به صورت ۱۰۰ درصد اجرایی کرده است.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه گزارش حاصل تلاش تمامی مدیران پیشین بنیاد است، اظهار داشت: در اقتصاد مقاومتی باید مردم حضور پیدا کنند، مردم در این پروژه ها واقعا حضور دارند و شریک اند، در بسیای از پروزه ها مشارکت مالی دارند. این بنیاد رونق تولید و کالای ایرانی را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی پیشه کار خود کرده است.

فتاح اظهار داشت: اطمینان می دهم هیج کاری در بنیاد معطل تحریم ها نمانده است و تمام جوانان و فعالان حوزه دانش بنیان با اعتقاد کامل کارها را پیش بردند. این بنیاد هم از نظر تولید و هم از نظر برنامه های ریالی موفق بوده است و امسال به تمام اهداف خود می رسد.

وی درباره حکم چابک سازی بنیاد مستصعفان، اضافه کرد: ما از نظر ساختاری و سازمانی کوچک می شویم تا عرصه برای مردم و گروه جهادی باز شود. اعلام می کنم این بنیاد معافیت مالیاتی ندارد و ما جزء خوش حسابها هستیم. هرگونه اسراف و اشرافی گری نداریم چونکه نام مستصعفان بر روی این بنیاد است، مکتب امام و نظریه رهبر عزیز هم بر ساده زیستی استوار است.

فتاح همینطور اظهار داشت: این سازمان تحت نظارت سازمان بازرسی کل کشور است و حراست آن فعال است به صورتی که اعضای بنیاد در حال کنترل اند. ما به هیج وجه جای دولت را نمی گیریم و رغیب بخش خصوصی نیستیم. بنیاد تداخلی با بخش خصوصی ندارد.

او همینطور این را هم اظهار داشت که املاک در ارتباط با این بنیاد که در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی است از راه قوه قضاییه پیگیری می شود.

فتاح اضافه کرد: هماهنگی این بنیاد با دولت و مجموعه سران قوه، سپاه و بسیح و... خوب است. به این اندازه خدمت قانع نیستیم و باید تلاش را بیشتر و به وضع مردم بیشتر رسیدگی نماییم. همکاری خوبی با صدا و سیما در جهت تبیین فعالیتهای انجام شده بنیاد انجام داده ایم اما در این خصوص ضعفهایی داریم و باید فعالیت ها را برای مردم بهتر تبیین نماییم.

او در آخر اظهار داشت: دشمن زبون بخصوص ترامپ ماه گذشته بنده، همکاران و شرکت ها را برای سومین بار تحریم کرد چونکه از کارهای انجام شده این بنیاد برای مردم عصبانی هستند، اما ما عقب نمی کشیم. کارها در این شرایط به واسطه جوانان و نیروهای دانش بنیان انجام شد. هدف غایی ما جلب رضایت الهی، مقام عظمای ولایت و مقام ولایت مطلقه فقیه و در نهایت مردم است.
1399/11/10
14:59:54
0.0 / 5
1082
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد