لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خبر داد

نجات سومین قاتل از چوبه ی دار در گچساران طی یك ماه گذشته

نجات سومین قاتل از چوبه ی دار در گچساران طی یك ماه گذشته

به گزارش حقوق و قضا کهگیلویه و بویراحمد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران اظهار داشت: فردی که 6 سال پیش بر اثر یک درگیری مرتکب قتل عمد شده بود با وساطت دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان از چوبه دار نجات یافت.


"حجت الاسلام والمسلمین محمد صدرا ادیبان" اضافه کرد: این قتل در سال ۱۳۹۳ صورت گرفت و به سبب دادنامه صادره از شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان مستقر در شهرستان گچساران، این فرد به بهتان قتل عمد به قصاص نفس محکوم شد.
وی اشاره کرد: با اعتراض این فرد پرونده امر در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه مزبور رأی دادگاه کیفری استان را تایید نمود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران اظهار نمود: سفیران صلح و افراد معتمد، سادات جلیل القدر و روحانیون، ریش سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان، از یک ماه پیش تلاش کردند تا رضایت اولیای دم را کسب نمایند و امروز در صورتیکه به سبب درخواست اولیای دم جهت اجرای مراسم قصاص مهیا شده بود اولیای دم از حقوق قانونی خود در خصوص قصاص نفس گذشت نمودند و به این فرد زندگی باردیگر بخشیدند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، ادیبان اشاره کرد: طی یک ماه گذشته این سومین مورد می باشد که از چوبه ی دار نجات یافته است.
گفتنی است؛ در فرهنگ عامیانه عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد، صلح و سازش و گذشت با حضور ریش سفیدان و معتمدان و متنفذین و نخبگان از اهمیت بالایی برخوردارست.
لازم به ذکر است؛ در استان کهگیلویه و بویراحمد، سایه زندگی قومی و قبیله ای در پیشبرد این صلح و سازش در میان ایلات و طوایف استان باعث شده که در هنگام بروز پدیده های نابهنجار مثل قتل و دعوا، صاحبان عزت و احترام در میان مردم از اعتبار نیفتند و این بزرگان با پا درمیانی زمینه های عفو و گذشت را فراهم آورند تا طعم شیرین زندگی در جویبار عاطفه ها جاری شود.
منبع:

1399/10/22
13:32:13
0.0 / ۵
1288
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد