لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

بیانیه ستاد حقوق بشر پیرامون تحولات اخیر در آمریكا

بیانیه ستاد حقوق بشر پیرامون تحولات اخیر در آمریكا

به گزارش حقوق و قضا ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران پیرامون تحولات اخیر در آمریکا اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:
"بسمه تعالی
آن روزی که امام خمینی سلام الله ضد در نامه به گورباچف از شنیده شدن صدای شکستن استخوان های کمونیسم سخن گفتند، خیلی ها این روشن بینی را باور نداشتند و هنگامی که این ابرمرد بی همتا، رهبر جهان شرق را از افتادن در دامان غرب بازداشتند و تصریح کردند مشکل اصلی شوروی گره های کور اقتصادی کمونیسم نیست، بلکه "خدازدایی" و "دین زدایی" از جامعه مانع اصلی پیشرفت شوروی است، خیلی از روشنفکران با عینک ناباوری به آن می نگریستند. اما پس از مدتی همه به روشن بینی امام ایمان آوردند، چون که همه پیشبینی های امام محقق شد.
آن روزی هم که رهبر انقلاب اسلامی سخن از افول آمریکا گفتند و وضعیت کنونی این کشور را به کشتی تایتانیک تشبیه کردند، غرب گرایان باور نداشتند که در آینده نزدیک، نشانه های اضمحلال رژیم آمریکا از درون آمریکا بروز کند.
حوادثی که روز گذشته در واشنگتن رخ داد، بر همگان ثابت کرد که افول آمریکا نه تنها یک حقیقت است، بلکه اضمحلال، سرنوشت حقیقی رژیم خودبرتربین و سست بنیان آمریکاست که حتی قدرت بمب اتمی و هواپیمای ب-52 و دلار هم نمی تواند از سرعت افول رژیم مستکبر آمریکا بکاهد.
چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا باید در شرایط متفاوتی آیین سوگند ریاست جمهوری را برگزار کند و به جای کف و هورا، باید با یک دقیقه سکوت به خاطر کشته شدن شهروندان آمریکایی که خونشان توسط حاکمان آمریکایی در کنگره آمریکا بر زمین ریخته شد، ریاست جمهوری اش را آغاز نماید.
ناظران منصف و بی طرف، سکوت دبیرکل سازمان ملل و کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان در قبال نقض حقوق شهروندان آمریکا را چراغ سبز به ناقضان حقوق بشر دانسته و از آنها می خواهند تا بیشتر از این حقوق مردم آمریکا را قربانی منافع صاحبان قدرت در آمریکا نکنند.
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز نگرانی شدید از نقض حقوق افراد بازداشتی و بدرفتاری با آنها در مراحل بازجویی و هم اعتراف گیری اجباری، -مانند آنچه در گوانتانامو و ابوغریب گذشته-، تاکید می کند که پایبندی به تعهدات رژیم آمریکا در زمینه حق آزادی بیان و برگزاری تجمعات مسالمت آمیز و هم تضمین صیانت از حقوق شهروندان آمریکا، وظیفه هر گروه و جریانی است که قدرت را در واشنگتن در اختیار دارد."1399/10/19
22:14:09
0.0 / ۵
1245
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد