حقوق و قضا

بازدید رئیس سازمان بازرسی كل كشور از شهرك صنعتی و تصفیه خانه جدید آب استان قم

بازدید رئیس سازمان بازرسی كل كشور از شهرك صنعتی و تصفیه خانه جدید آب استان قم

حقوق و قضا: رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان سفر به استان قم از شهرک صنعتی شکوهیه و تصفیه خانه جدید آب قم بازدید نمود.به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با حضور در شهرک صنعتی شکوهیه استان قم از گروه شیمیایی ثنا و شرکت شیمی آذرجام بازدید کرد و پیگیر حل مشکلات این واحدهای تولیدی شد.

گروه شیمیایی ثنا برترین صادرکننده استان قم در ۲۲ سال اخیر و بزرگترین تولیدکننده درزگیرهای سیلیکونی و چسب های ۳-۲-۱ و چسب های حرارتی است و بیش از ۱۰۰۰ نفر در این گروه مشغول به کار هستند.

یکی از سوله های این کارخانه در اوایل سال جاری گرفتار حریق گسترده شد و ۳۰۰ نفر از کارگران این سوله بیکار شده اند و بعد از گذشت ۷ ماه از وقوع این حادثه خسارت آن از طرف بیمه پرداخت نشده است.

شرکت شیمی آذرجام نیز جزو شرکت های دانش بنیان استان قم و جزو معدود تولیدکننده های انواع تجهیزات گلاس لایند در جهان است که اختتام کار بهره برداری شرکت با وجود شرایط لازم هنوز صادر نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شکوهیه قم با اشاره به رویکرد سازمان بازرسی در افزایش سفر به استانها در دوره جدید اظهار داشت: می خواهیم با انجام بازدید و اعزام گروه های کارشناسی، مشکلات استانها را تا آنجا که امکان پذیر است، شناسایی و حل آنها را مورد پیگیری قرار دهیم.

وی اضافه کرد: مجموعه مشکلات واحدهای تولیدی قم نیز در استان و هم در مرکز مورد پیگیری قرار می گیرد و مشکلات بیمه ای، تهیه مواد اولیه و نیز تسهیلات بانکی و سرمایه در گردش همچون مشکلات واحدهای تولیدی است که تلاش می شود دراین زمینه نظارت ها و پیگیری ها با جدیت بیشتری دنبال شود.

رییس سازمان بازرسی کشور با اشاره به برخی مشکلات بخش تولید در قم اشاره کرد: بانک ها نباید به هیچ عنوان سود بیشتری از مصوبه بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار از واحدهای تولیدی دریافت نمایند و با تخلفات دراین زمینه برخورد خواهد شد و در وضعیت کرونائی مصوباتی برای واحدهای تولیدی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب و اعلام گردید که باید این موارد اجرائی شود و سازمان بازرسی مسائل تعداد قابل توجهی از واحدهایی که با مشکل روبه رو بودند را مورد پیگیری قرار داده تا جهش تولید مورد تاکید رهبر معظم انقلاب محقق شود.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان همین طور در ادامه سفر به استان قم از تصفیه خانه جدید آب قم بازدید کرد و علت تکمیل نشدن و عدم بهره برداری از آن با وجود اتمام دوران از پیش تعیین شده جویا شد.

تصفیه خانه جدید آب قم مقرر بود در مهرماه سال ۹۵ تحویل داده شود که در تیرماه سال ۹۸ نیز آخرین مهلت تمدید قرارداد به پایان رسید و کماکان باتوجه به بالا رفتن قیمت ارز و افزایش قیمت ها برای اتمام به ۱۳۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در حاشیه بازدید از تصفیه خانه جدید آب قم اظهار اظهار نمود: این تصفیه خانه در گذشته مشکلاتی با پیمانکار داشته و الان مشکلات حل و قرارداد جدید منعقد شده و پیمانکار جدید تجهیز کارگاه را آغاز نموده است.

وی با اعلان اینکه ۵۰ میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز از طرف دولت تامین شده است، اشاره کرد: یک بخش این تصفیه خانه ظرف چهار ماه آتی و بخشی هم ظرف هشت ماه آتی به بهره برداری می رسد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور افزود: با بهره برداری از این پروژه آب شیرین تصفیه شده قم و همین طور شهر ساوه تامین خواهد شد و برمبنای گفته کارشناسان آب منطقه ای استان، آب آشامیدنی ۲۵ سال قم تامین خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان اشاره کرد: بازرسی کل استان قم نیز پیگیری های لازم را انجام داده تا مشکلات مرتفع شده و مردم قم در ماه های نخست سال جدید شاهد بهره برداری از این تصفیه خانه باشند و از آب آشامیدنی شیرین سالم برخوردار باشند؛ البته بخش زیادی از آب آشامیدنی قم از همین خط تامین شده ولی این میزان هنوز کامل نیست و قسمتی از آب از محل چاه ها تامین می شود.

وی اشاره کرد: مسائل حقوقی پیمانکار در مرجع قضایی در حال پیگیری است تا از حقوق دولت صیانت شده و تضییع نشود.

منبع:

1399/10/15
00:58:47
0.0 / ۵
1263
تگها: حقوق , دانش , شركت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد