حقوق و قضا
قاضی زاده هاشمی در نامه ای به رییس قوه قضاییه انجام داد

ارائه فهرست عاملان سقوط شاخص بازار سرمایه

ارائه فهرست عاملان سقوط شاخص بازار سرمایه

حقوق و قضا: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس قوه قضاییه، فهرست شرکت هایی را که با عملکرد سوء خود موجب سقوط شاخص بازار سرمایه شده اند، ارائه نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در نامه ای به آیت الله رییسی خواهان شد که اعضای شورای عالی بورس، مدیران سازمان بورس و وزرای اقتصادی دولت نسبت به نقش خود پیرامون صعود کنترل نشده بازار و سقوط ناگهانی آن، مورد مواخذه قرار گیرند.
در بخش هایی از متن نامه نایب رئیس مجلس به رئیس قوه قضاییه آمده است: احترام، مستحضرید بازار سرمایه که بتازگی با استقبال مردم مواجه گردید، فرصت ارزشمندی جهت تامین منابع و شکوفایی اقتصاد کشور است، اما متاسفانه رانت خواران و وابستگان اقتصاد دولتی، با چنبره خود به اقتصاد کشور و برخی شرکت های خصولتی سبب رشد حبابی سهام مرتبط این شرکتها شدند.
وی با اشاره به اینکه به درخواست او دادستان تهران مامور به بررسی موضوع شده، مدعی شده است: متاسفانه مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار با اهمال و ترک فعل در وظائف نظارتی خود طبق ماده ۵۲ قانون بورس اوراق بهادار پس از 4 ماه هنوز فهرست متخلفین و مسببین سقوط شاخص بازار سرمایه را به مراجع قضایی ارائه نکرده اند و مانع پیگیری های مجلس و مراجع قضایی شده اند.
وی همین طور نوشته است: البته سازمان بورس که مسئول نظارت بر بازار سرمایه می باشد، در مورد چرایی رشد سهام بی ارزش برخی شرکت های خصولتی و ضرر و زیان هنگفت مردم حتی یک گزارش و خبر در مورد اسامی متخلفین به مراجع قضایی نداده اند، لازم است اعضای شورای عالی بورس، مدیران سازمان بورس و وزرای اقتصادی دولت نسبت به نقش خود پیرامون صعود کنترل نشده بازار و سقوط ناگهانی آن و به یغما رفتن سرمایه مردم و ترک با سوء فعل هایی که داشته اند مورد مواخذه قرار گیرند.
این عضو هیات رییسه مجلس معتقد است: از آنجایی که سازمان بورس به وظیفه خود عمل نکرده است، اینجانب به نمایندگی از مردم، فهرست متهمین در موضوع بازارگردانی و شرکت هایی که با عملکرد سوء خود موجب سقوط شاخص بازار سرمایه شده اند را جهت رسیدگی و برخورد لازم به پیوست تقدیم می کنم.
امید است با دستور صریح و سریع حضرتعالی دادستان محترم تهران بعنوان مدعی العموم اقدام لازم و قاطع را انجام دهند.
منبع:

1399/09/14
12:25:50
5.0 / ۵
1148
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد