حقوق و قضا
رئیس سازمان زندان ها:

بخشنامه پایش، تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد

بخشنامه پایش، تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد

رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: وقتی به این نتیجه می رسیم كه فردی در زندان متنبه شده و حقیقتاً از اشتباهات گذشته خود درس گرفته است، دیگر نیازی به ماندن وی در زندان وجود ندارد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها در نشست ویدئویی با مدیران زندان های سراسر کشور با تکیه بر اجرای دقیق بخشنامه پایش زندانیان، اظهار داشت: بخشنامه رصد زندانیان، آرزوی دیرینه تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد.

وی ضمن اشاره به اینکه برای تدوین این بخشنامه از ظرفیت های حقوقی استفاده شده است، اظهار داشت: وقتی به این نتیجه می رسیم که فردی در زندان متنبه شده و حقیقتاً از اشتباهات گذشته خود درس گرفته است، دیگر نیازی به ماندن وی در زندان وجود ندارد.

حاج محمدی اضافه کرد: خوشبختانه این بخشنامه و الزامات اجرایی آن این امکان را میسر کرده است که زندان که بعنوان متولی اصلی فرایند اصلاح و تربیت عمل می کند در صورت مشاهده تغییر رفتار در زندانیان گزارش آنرا برای مراجع قضایی ارسال نماید تا آنها هم بتوانند با استفاده از ظرفیت های قانونی زمینه آزادی مشروط، کاهش و یا تعلیق مجازات محکومان را فراهم نمایند.

رئیس سازمان زندان ها با تقدیر از نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه به مبحث زندان و زندانی اظهار داشت: مدیران زندان ها برای اجرای این طرح باید تلاش مضاعف انجام دهند تا بتوانیم به اهداف مورد نظر این بخشنامه برسیم.

در ادامه این جلسه که از راه ویدئو کنفرانس برگزار می شد فراهانی معاون قضایی، اجرای احکام و امورمجلس سازمان، در مورد جزئیات این بخشنامه، تنظیم کاربرگ های ویژه زندانیان و نحوه پیگیری و تعامل با مراجع قضایی نکاتی را بیان نمود.

در این جلسه بعضی از استان ها گزارشی از شروع اجرای این طرح و نتایج حاصله از آن به عرضه گزارش پرداختند.
1399/08/23
18:32:27
5.0 / 5
1326
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد