حقوق و قضا
محسنی اژه ای:

باید از افرادی كه در رفع گرفتاری های مردم موثر هستند حمایت كرد

باید از افرادی كه در رفع گرفتاری های مردم موثر هستند حمایت كرد

به گزارش حقوق و قضا معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: باید حتما با مفسدین برخورد و با مفسدین داخل حكومت، قوه قضائیه، قوه مجریه و دستگاههای دیگر برخورد سخت تر و شدیدتر صورت گیرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در آئین تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید دادگستری کل استان کردستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک ماه ربیع الاول عنوان کرد: امیدوارم به برکت این ایام مبارک گرفتاری همه مسلمانان کشور رفع و این ویروس منحوس کرونا ریشه کن شود و با همدلی، توکل بر خدا، مجاهدت و خیرخواهی به نفع کشور و مردم به نحو احسن انجام وظیفه نماییم. وی با اشاره به اینکه رئیس کل سابق دادگستری استان کردستان از نیروهای دلسوز و خیرخواه قوه قضائیه می باشد و در مقطعی هم درخواست بازنشستگی داشته که مورد قبول واقع نشد، عنوان کرد: از حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی، رئیس جدید دادگستری کردستان که از نیروهای خدوم، دلسوز، خیرخواه، انقلابی و پاک بوده، بابت پذیرفتن این مسئولیت در این مقطع تشکر می کنم.

وی با اشاره به اینکه امروز در مساله امنیت، اقتصاد و فرهنگ کشور احتیاج به یک برنامه ریزی جدید، اقدام جهادی شبانه روزی و همدلی و همراهی هرچه بیشتر داریم، اضافه کرد: ملت ایران در طول چهل سال گذشته علیرغم زیاده خواهی ها و توطئه های دشمنان، هیچ وقت گول نقشه هایشان را نخورده و ذره ای از استقامت و ایستادگی کوتاهی نکرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به اینکه دشمنان در تلاش هستند که امنیت کشور را مخدوش کنند، افزود: دشمن نهایت توان خویش را به کار گرفته که با استفاده از تبلیغات دروغین در رسانه ها و تریبون های مختلف و با عملیات و جنگ روانی در فضای مجازی در مسائل فرهنگی کشور اثرگذاری و برضد نظام اقدام نماید.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه دشمنان با اقدامات ظالمانه، حداکثر فشار را بر معیشت مردم و اقتصاد کشور وارد کرده تا از این طریق مردم را ناراضی کنند و به اهداف و مقاصد شوم خود برسند، خطاب به مسؤلان ارشد استانی تصریح کرد: باید در مساله امنیت کاملاً هوشیار و مراقب بوده و تمام امکانات، توان و نیروهایمان را برای هم افزایی هرچه بیشتر در مقابل هرگونه اقدام احتمالی دشمن برضد کشور به کار بگیریم.

وی اتکا به منابع، تولیدات و ظرفیت های داخلی را راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: باید با برنامه ریزی، همراهی و همدلی بیشتر به فکر بهبود معیشت مردم باشیم.

معاون اول قوه قضائیه با تکیه بر اینکه باید کارها را بگونه ای پیش برده که حقی از کسی ضایع نشود، خاطرنشان کرد: باید حتما با مفسدین برخورد و با مفسدین داخل حکومت، قوه قضائیه، قوه مجریه و دستگاههای دیگر برخورد سخت تر و شدیدتر صورت گیرد. وی برخورد با مفسدان را یک لزوم دانست و اظهار داشت: باید از فعالان اقتصادی، جهادگران عرصه اقتصاد و کسانی که توانایی سرمایه گذاری و ارتقای تولید را داشته و در رفع گرفتاری های مردم مؤثرند، حمایت شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای بیان نمود: باید بگونه ای با فساد برخورد شود که به حوزه تولید، فعالان حوزه اقتصادی و مدیرانی که با ابتکار و خلاقیتشان در زمان جنگ اقتصادی، راه های میان بر پیدا کرده و مسائل را پیش برده اند، ضربه ای وارد نشود؛ این یک هنر است و احتیاج به همدلی و برنامه ریزی دارد.

وی با تکیه بر اینکه باید در احیای حقوق عامه، روند احقاق حق دو طرف رعایت شود و به کسی ظلمی وارد نشود، خاطرنشان کرد: نباید در بررسی پرونده ها و احقاق حق یک نفر، حق طرف مقابل ضایع شود.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه اگر با بی تدبیری و کم دقتی حقی از کسی ضایع شود، مسئول هستیم، افزود: باید در احقاق حق عامه مردم، همه جوانب و قوانین در نظر گرفته شود.

رئیس کل جدید دادگستری در آئین معارفه خود اظهار داشت: در شرایط کنونی کشور رسالت خطیری در دادگستری برعهده داریم تحول درقوه قضائیه یک اقدام سه ضلعی است که شامل محوریت مردم و قوه قضائیه در کنار ۲ قوه دیگر می شود.

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: دادرسی عادلانه، احیای حقوقخصوصی و عامه در بستر مناسب و در شأن نظام جمهوری اسلامی و حفظ کرامت مردم و همکاران دستگاه قضائی از اموری است که باید مورد توجه بوده و اعتماد عمومی را به دنبال داشتهباشد و باعث احقاق حق شود.

وی تصریح کرد: دادرسی الکترونیکی، ابلاغ الکترونیکی، گسترش دفاتر خدمات قضائی، کاهش جمعیت کیفری زندان ها رسیدگی به حقوق عامه همچون تجاوزات به اراضی ملی از اموری است که در استان کردستان هم پیگیری می نماییم.

رئیس کل دادگستری کردستان ضمن اشاره به اینکه مبارزه با فساد بدون هیچ اغماضی مورد تاکید قرار دارد و در استان هم اجرایی می شود افزود: حفظ کرامت و شأن مردم در شرایطی که علیرغم مشکلات اقتصادی شدید نظام را همراهی می کنند اهمیت خاصی دارد و باید به این مردم احترام گذاشت.

در این آئین حجت الاسلام سید حسین حسینی بعنوان رئیس کل جدید دادگستری کردستان معرفی و از خدمات محمدرضا مترقب تقدیر گردید.

شایان ذکر است محمدرضا مترقب رئیس کل سابق دادگستری استان کردستان از ۱۱ مهر سال ۹۷ عهده دار این مسؤولیت بود و در سمت جدید از جانب ریاست قوه قضائیه بعنوان مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات انتخاب شد.


منبع:

1399/08/17
19:28:42
5.0 / 5
1294
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد