لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
جنتی:

تسخیر لانه جاسوسی در دنیا بی سابقه بود

تسخیر لانه جاسوسی در دنیا بی سابقه بود

به گزارش حقوق و قضا دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینكه مسئله تسخیر لانه جاسوسی آمریكا در سال ۵۸ بدون شك از معجزات الهی بود، اظهار داشت: در دنیا بی سابقه بود كه كشوری اینگونه لانه جاسوسی و محل طراحی خرابكاری های ابر قدرت وقت جهان را تسخیر و اینگونه آنها را تحقیر كند و در مقابل آنها هیچ غلطی هم نكنند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان بامداد امروز چهارشنبه (۱۴ آبان ۱۳۹۹) در نطق قبل از دستور خود در جلسه این شورا که با حضور همه اعضاء فقیه و حقوقدان برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد پیامبر مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار داشت: در روزهای هفته وحدت هستیم؛ هفته بسیار مبارکی که توسط امام راحل بر اساس وحدت شیعه و سنی و اتحاد امت اسلامی پایه گذاری شد.

وی با تاکید بر اینکه از زمان طرح هفته وحدت تابحال امت اسلامی روز به روز با هم متحدتر شده اند، تصریح کرد: امروز باآنکه برخی حکام خائن منطقه بر این تفرق ها دامن می زنند، اما امت اسلامی با یکدیگر متحد هستند که نمونه این روزهای آنرا می توان در خروش یکپارچه جهان اسلام از سنی تا شیعه در محکومت توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام دید.

جنتی خاطرنشان کرد: در ایران اسلامی هم اتحاد بین شیعیان و اهل سنت خیلی خوب و امروز این وحدت در شهرهای مختلف کاملا مشهود است.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگر از سخنان خود به یوم الله ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران اشاره نمود و اظهار داشت: مسئله تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ بدون شک از معجزات الهی بود. در دنیا بی سابقه بود که کشوری اینگونه لانه جاسوسی و محل طراحی خرابکاری های ابر قدرت وقت جهان را تسخیر و اینگونه آنها را تحقیر کند و در مقابل آنها هیچ غلطی هم نکنند. این قدرت الهی را خداوند متعال به نظام اسلامی و رهبری آن هدیه داد.

وی در بخش سوم سخنان خود با محکوم کردن اقدام نابخردانه رئیس جمهور فرانسه در پشتیبانی از توهین به پیامبر مکرم اسلام در این کشور تصریح کرد: مایه تاسف است که رئیس جمهور نادان فرانسه از توهین به پیامبر رحمت حمایت کند؛ پیامبری که جلوه رحمت و مهربانی بود و در ۱۴۰۰ سال پیش مقابل برده داری، ظلم و ستم به زنان ایستاد تا جایی که شخصیت زن را همواره تکریم کرد.

دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: پیامبر اسلام در مقابل همه کفر ایستاد و کعبه را به مرکز توحید تبدیل کرد؛ چنین شخصیت عظیمی در تاریخ بشریت همواره لایق ستایش و احترام است و توهین کنندگان به ایشان به خود ضرر می رسانند، و البته دنیای اسلام هیچگاه مقابل این اقدامات هتاکانه سکوت نمی کند.

جنتی در ادامه با اشاره به استعفا و کناره گیری اخیر آیت الله یزدی از عضویت در شورای نگهبان به علت بیماری تصریح کرد: برای شفای هرچه زودتر آیت الله یزدی دعا می کنیم؛ ایشان حقیقتا شخصیت کم نظیر در تاریخ جمهوری اسلامی است. مردی که سراسر عمر خویش را در راه جهاد صرف کرد؛ چه دوران ستمشاهی که در زندان و تبعید به سر برد و همواره مقاومت کرد و چه در دوران جمهوری اسلامی که معتمد امام و رهبری بوده و هست و در پست های مختلف به نظام اسلامی خدمت کرد.

دبیر شورای نگهبان مقاومت، خستگی ناپذیری و شجاعت را جزو خصایص آیت الله یزدی برشمرد و برای او از خداوند طلب عافیت و سلامتی کرد.

دبیر شورای نگهبان در انتها با ابراز خرسندی از انتصاب آیت الله احمد خاتمی به عضویت شورای نگهبان از جانب رهبر انقلاب، تصریح کرد: خوشحالیم که در خدمت یکی از فضلا و فقهای نامدار هستیم. ایشان به حق انسانی شایسته و انقلابی هستند که سوابق ارزشمند ای در خدمت به نظام اسلامی دارند و برای ایشان از خدای متعال توفیق روزافزون را خواستارم.

بعد از سخنان دبیر، سایر اعضای شورای نگهبان از خدمات ارزشمند آیت الله یزدی در طول مدت خدمت در این شورا قدردانی و برای آیت الله خاتمی آرزوی توفیق کردند.

آیت الله شب زنده دار در سخنانی درباره آیت الله خاتمی اظهار داشت: ایشان در احکام دینی و موازین شرعی محکم هستند و ایستادگی دارند و امیدواریم شورا با حضور ایشان قوت بیشتری پیدا کند.

آیت الله مدرسی یزدی هم در سخنانی با اشاره به اینکه آیت الله یزدی از پیش از پیروزی انقلاب مایه دلگرمی و امید حوزه علمیه بودند، تصریح کرد: شجاعت و تصمیم گیری های شجاعانه ایشان همواره ارزشمند و مفید و منشاء خدمات بسیار بوده است. اعتماد و نزدیکی ایشان به امام خمینی (ره) باعث شد وقتی ایشان به قم آمدند به منزل آیت الله یزدی رفتند و اداره نهضت انقلابی در قم با ایشان بود. انشاءالله توفیقات شورای نگهبان با حضور آیت الله خاتمی هم بیشتر شود.

آیت الله اعرافی از دیگر فقهای شورای نگهبان در این نشست تصریح کرد: آیت الله یزدی همیشه برای ما یک الگو بوده است؛ چهره ای اخلاقی و وارسته که درس های اخلاقی ایشان همواره برای جوانان ملاک بوده است. من درس های اخلاقی ایشان در مدرسه فیضیه را به یاد دارم که بسیار نافذ بود. همینطور آیت الله خاتمی از کمالات بسیاری برخوردار می باشند که امیدواریم حضور ایشان برای ارتقای مباحث در جلسات مفید باشد.

ره پیک عضو حقوقدان هم در سخنان کوتاهی درباره آیت الله یزدی اظهار داشت: ایشان با این که در روزهای انتخابات هم بیمار بودند و حضور در جلسات شورا برایشان دشوار بود، اما سر موقع در جلسات حاضر می شدند که امیدواریم خدای متعال هرچه زودتر ایشان را شفا دهند.

آیت الله خاتمی عضو جدید فقهای شورای نگهبان هم در سخنانی اظهارداشت: از رهبر معظم انقلاب که این طلبه ناچیز را شایسته جایگاه رفیع خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی در سنگر مهم شورای نگهبان دانستند، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: از آیت الله جنتی که مایه افتخار روحانیت است و به تعبیر رهبر انقلاب از شخصیت های بی بدیل نظام اسلامی است و هم همه فقها و حقوقدانان شورای نگهبان تقدیر و تشکر دارم و امیداورم در کنار هم به نظام اسلامی و مردم خدمت نماییم.

منبع:

1399/08/14
14:31:53
5.0 / ۵
1720
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد