لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری خوزستان:

مطالبه گری در جهت تحقق امیال دشمنان نظام قرار نگیرد

مطالبه گری در جهت تحقق امیال دشمنان نظام قرار نگیرد

رئیس كل دادگستری خوزستان اظهار داشت: باید مراقب باشیم كه مطالبه گری در جهت تحقق امیال دشمنان نظام قرار نگیرد كه این نوع مطالبه گری سبب صدمه و ضرر به منافع عمومی خواهد شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی قبل از ظهر امروز در نشست شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان، بر لزوم عرضه راهکار و پیشنهاد مناسب برای تحقق مطالبه گری صحیح تاکید کرد و اظهار داشت: فرهنگ مطالبه گری باید بر مبنای شیوه درست و صحیح در جامعه بهینه سازی شود و عرضه راهکار و پیشنهاد مناسب برای تحقق مطالبه گری صحیح تاثیر زیادی دارد.
وی اضافه کرد: برای مطالبه گری صحیح، تشخیص درست و صحیح مطالبه بسیار اهمیت دارد به این معنا که بدانیم مطالبه خویش را از چه فرد یا مرجعی درخواست نماییم. دانشجویان بسیجی برای تحقق مطالبه گری خود باید با تشکیل کارگروه حقوقی نحوه ابراز مطالبه و چگونگی پیگیری آنرا مورد بحث و بررسی قرار دهند تا در پیگیری مطالبات، خودشان گرفتار مشکلات حقوقی نشوند.
رئیس کل دادگستری خوزستان در ادامه اظهار داشت: باید وفق مقررات و در راه آرمان های نظام، مطالبه گری کرد و باید مراقب باشیم که مطالبات سمت و سوی تحقق امیال دشمنان نظام قرار نگیرد که این نوع مطالبه گری سبب صدمه و ضرر به منافع عمومی خواهد شد.
مرادی مطالبه گری گروهی را یکی از طریق های حصول نتیجه مطلوب دانست و اضافه کرد: اگر مطالبه گری به صورت گروهی و مستمر پیگیری شود، بطور حتم تأثیرگذاری و تحقق آن حاصل می شود. دانشجویان بسیجی از راه سازمان بسیج دانشجویی پیگیر مطالبات صحیح و قانونی خود باشند.
وی بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری صحیح در جامعه با استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویی تاکید کرد و اظهار داشت: دانشجویان بسیجی در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری بر مبنای شیوه درست و صحیح در جامعه، نقش تأثیرگذاری دارند و باید در این حوزه تلاش مضاعفی داشته باشند.
رئیس دستگاه قضائی خوزستان در ادامه دستور تعامل و همکاری سازنده رؤسای دادگستری و دادستان های سراسر استان با بسیج دانشجویی شهرستان ها را صادر کرد و اضافه کرد: رؤسای دادگستری و دادستان های سراسر خوزستان باید در جهت رفع موانع و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و مبارزه با فساد از ظرفیت خوب بسیج دانشجویی شهرستان ها استفاده کنند و تعامل، همکاری مطلوب و سازنده ای با آنان در زمینه مطالبه گری صحیح داشته باشند.

1399/07/16
21:46:56
5.0 / ۵
1500
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد