حقوق و قضا
ستاد دیه اعلام كرد

آزادی 3809 زندانی غیرعمد در 6ماه اول امسال

آزادی 3809 زندانی غیرعمد در 6ماه اول امسال

حقوق و قضا: ستاد دیه از آزادی 3809 زندانی غیرعمد در 6ماه اول امسال خبرداد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، به سبب شیوع ویروس کرونا بااینکه امسال میزبان جشن های آزادی نبودیم اما به برکت آئین های گلریزان برگزار شده در فضای مجازی و همین طور برگزاری پویش های مردمی تا اختتام شهریور ماه تعداد ۳۶۸۴ زندانی مرد و ۱۲۵ محبوس زن به برکت حمایت های اقشار مردمی از بند آزاد شده اند.
۱۱ درصد آزادی ها متعلق به اصفهان است
در لیست آمار استان اصفهان با فراهم نمودن زمینه آزادی ۴۲۵ محکوم مالی و بدهکار دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا رانندگی در بالای جدول عددی آزادی ها قرار گرفته است.
تهران با ۲۴۲ مورد آزادی، فارس با استخلاص ۲۱۵ مددجو و مازندران با مختومه کردن ۲۰۶ پرونده به آزادی در ادامه این لیست قرار دارند.
۹۶ درصد زندانیان آزاد شده محکومان مالی هستند
از جمع مددجویانی که در این بازه زمانی طعم شیرین آزادی را چشیده اند تعداد ۳۶۵۸ نفر به سبب ناتوانی در تامین تعهدات ناشی از صدور چک، مهریه و نفقه گرفتار زندان شده بودند و الباقی که تنها ۴ درصد مجموع زندانیان را ایجاد کرده آن هایی هستند که به سبب عدم استطاعت مالی در پرداخت دیات گرفتار بند بودند.
قابل توجه اینکه در شمار یکصد و بیست و پنج زن زندانی آزاد شده ۵۵ نفر از این بانوان آن هایی هستند که نه با صدور چک یا امضای سفته برای کسب منافع شخصی، بلکه بواسطه ضمانت بوسیله این اوراق گرفتار شیادانی شده اند که تسهیلاتی را دریافت و قرار بوده اقساطی را پرداخت کنند، اما از اقدام خیر ضامن نهایت سوء استفاده را کرده و با وجود پیگیری های قضائی و انتظامی هنوز متواری هستند.


منبع:

1399/07/08
13:28:10
5.0 / ۵
1820
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد