حقوق و قضا
رئیس دیوان عالی كشور:

دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال خسته كردن مردم است

دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال خسته كردن مردم است

به گزارش حقوق و قضا رئیس دیوان عالی كشور اظهار داشت: جنگ امروز، جنگ اقتصادی می باشد و دشمن با این جنگ به دنبال خسته كردن مردم است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد مرتضوی مقدم در جلسه تجلیل از ایثارگران دفاع مقدس با اشاره به اینکه حدوث و بقای انقلاب هر دو معجزه بود، اظهار داشت: هیچ کسی فکر نمی کرد که انقلاب اسلامی بر رژیم شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله با حمایت همه جانبه استکبار جهانی، پیروز شود. حدوث این انقلاب این بود که خداوند خواست که در این قطعه از زمین بر ملت شیعه اثنی عشری منت نهاده و این معجزه محقق شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

وی افزود: همه می دانند که چه قدرت هایی پشت رژیم شاهنشاهی بود اما اراده خداوند متعال بر این بود که انقلاب حادث شود. بقای این انقلاب هم معجزه بود. جمهوری اسلامی در ایام ابتدایی چیزی نداشت، تجهیزات نظامی نسبت به دنیای استکبار حدودا صفر بود. یک دنیا ضد این انقلاب تازه حادث شده بسیج شده بودند، انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف با توطئه ها و برنامه ریزی های مختلف مواجه گردید اما محکم به راه خود ادامه داد.

رئیس دیوان عالی کشور با تاکید بر اینکه در این انقلاب مردان خدایی بودند که پرورش یافته دامن خاندان و مکتب حسین (ع) بودند، اضافه کرد: این مردان پروش یافته در مکتب حسینی با توکل بر خدا، انقلاب تازه حادث شده را ۴۰ سال با اقتدار پیش بردند و این یک معجزه بود.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم خاطرنشان کرد: همه می دانیم چه توطئه هایی ضد انقلاب اسلامی شده و توطئه ای نیست که بر کسی مستور مانده باشد اما خداوند همه توطئه دشمنان را شکست داد. مردان خدایی با توکل بر خدا و اقتدای به امام حسین (ع) وارد میدان شدند، بعضی به شهدای کربلا پیوستند و برخی هنوز در میدان و در حال مبارزه هستند و انقلاب را پیش می برند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب فقط جنگ و جبهه نیست، اظهار نمود: انقلاب جبهه های مختلفی دارد. جنگ امروز، جنگ اقتصادی می باشد. دشمن با این جنگ به دنبال خسته کردن مردم و تحت فشار اقتصادی قراردادن آنهاست. از سوی دیگر هم عوامل دشمن در داخل کشور با حرکات ضدانقلابی، به دنبال خراب کردن انقلاب از درون هستند. در جبهه جنگ اقتصادی هم مردانی هستند که در صحنه حاضر هستند و نقش آفرینی می کنند.

رئیس دیوان عالی کشور اضافه کرد: امروز مردان جهادی در قوه قضائیه هم در صحنه حضور دارند و وظیفه شان مبارزه با ظلم و بی عدالتی است. حضرت علی (ع) می فرمایند: أَنْصِفِ اللَّهَ وَ أَنْصِفِ النَّاسَ مِنْ نَفْسِکَ وَ مِنْ خَاصَّةِ أَهْلِکَ وَ مَنْ لَکَ فِیهِ هَوًی مِنْ رَعِیَّتِکَ فَإِنَّکَ اِلاّ تَفْعَلْ تَظْلِمْ. یعنی نسبت به مردم چه از جانب خداوند و چه از جانب افراد خاص خاندان و خویشاوندان نزدیکت و چه از جانب رعایایی که بدان ها علاقه و گرایش مخصوص داری، انصاف را رعایت کن. اگر چنین نکنی، ستم خواهی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم در انتها اظهار داشت: در عصر امروز، جبهه قضات قوه قضاییه مبارزه با ظلم و بی عدالتی است. ما به مردان جبهه های جنگ، شهدای بزرگ و شهدای دستگاه قضا که خون خویش را برای اعتلای انقلاب و جمهوری اسلامی دادند و در راه احقاق حقوق مردم قدم برداشتند، درود می فرستیم و تعظیم می نماییم که برکت خون این شهدا، انقلاب را نگه داشته است.

منبع:

1399/07/06
20:48:47
5.0 / 5
1585
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد