لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

مجموعه استراحتگاهی خانواده های زندانیان تهران بزرگ ایجاد می شود

مجموعه استراحتگاهی خانواده های زندانیان تهران بزرگ ایجاد می شود

به گزارش حقوق و قضا رئیس كل دادگستری استان تهران در بازدید از ندامتگاه تهران بزرگ اظهار داشت: خانواده های مددجویان از نقاط و شهرهای مختلف برای ملاقات به مجتمع رجوع می كنند و به علت دوری مجتمع از شهر، این خانواده ها با مشكلات تردد روبرو هستند و وظیفه ما بهبود وضعیت و گسترش امكانات جهت رفت و آمد خانواده های زندانیان می باشد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از زندان های استان تهران، در ابتدای بازدیدی که توسط حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران از ندامتگاه تهران بزرگ صورت گرفت، حیات الغیب مدیر کل زندانهای استان، با اشاره به شرایط آب و هوایی منطقه تصریح کرد: توجه ویژه به امور رفاهی و تردد خانواده زندانیان در اولویت برنامه های اجرایی می باشد و از طرفی می توان با عنایت به مبحث کاهش جمعیت کیفری زندانها که در برنامه های قوه قضائیه جایگاه ویژه ای دارد، مجازات های جایگزین حبس را گسترش داد.
سیدحشمت الله حیات الغیب ضمن تقدیر از مساعدت اداره کل اوقاف و امور خیریه تهران افزود: شأن و منزلت خانواده های زندانیان بعنوان ارباب رجوع رعایت می شود، چونکه آنان قشری صدمه پذیر بوده، در روند ارتکاب جرم هیچ نقشی ندارند و باید مورد حمایت قرار گیرند.
مدیر کل زندانهای استان تهران همینطور تصریح کرد: این مجموعه استراحتگاهی با هدف تکریم ارباب رجوع، ایجاد محیطی آرام و به دور از ذهنیت فضای فیزیکی زندان، در فضایی به مساحت یک هزار متر مربع، شامل سالن انتظار ملاقات با کلیه امکانات رفاهی مانند سرمایشی، گرمایشی و فروشگاه های مختلف البسه و لوازم مورد نیاز زندانیان و مواد غذایی آماده ایجاد می شود.
وی ادامه داد: با ساخت این مجموعه در فضایی مناسب و در مجاورت سالن ملاقات، خانواده ها می توانند در فضایی مناسب تر با زندانی خود دیدار نمایند و تمام تلاش ها برای ارتقای وضعیت زندان های استان تهران که چهره جدید زندانبانی اسلامی را در نیمه دوم سال قبل به تصویر کشید، صورت می گیرد.
حیات الغیب خاطرنشان کرد: در این حوزه مراجع قضایی می توانند با همکاری و همیاری دیگر سازمانها، بخشی از مشکلات زندانیان و خانواده های آنان را از راه اعمال مجازات های جایگزین حبس کاهش دهند.
در ادامه، رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تقدیر از مجموعه سازمان و اداره کل زندانهای استان تهران وظیفه قوه قضاییه را ساماندهی زندانها و برنامه ریزی در جهت کاهش جمعیت کیفری عنوان نمود و اضافه کرد: در این راستا قوه قضاییه با استفاده حداکثری از فضا و ظرفیت های موجود بخش های آموزشی و فرهنگی در زندانها را سرلوحه کار خود قرار داده است.
حشمتی با اشاره به جمعیت کیفری مجتمع و زندانهای استان، بهره مندی مددجویان از عفو، آزادی و مرخصی در چند ماه اخیر را در جهت کمک به حل مشکلات قضایی مددجویان دانست و تاکید کرد: با استفاده از ظرفیت های موجود جهت برطرف شدن مشکلات زندانیان با پیگیری های انجام شده در این زمان تعداد قابل توجهی از مددجویان از زندان آزاد یا به مرخصی اعزام گردیدند که این امر در روحیه زندانیان و خانواده های آنان تأثیر گذار بوده است و از سویی با کاهش جمعیت کیفری در زندانها زمینه رسیدگی و پیگیری مشکلات قضایی مددجویان توسط مجموعه زندانها فراهم گردیده است.
این مقام قضایی با اشاره به مشکلات معیشتی خانواده های زندانیان اظهار داشت: این افراد از نقاط و شهرهای مختلف برای ملاقات به مجتمع رجوع می کنند و به سبب دوری مجتمع از شهر با مشکلات عدیده ای روبرو هستند و وظیفه ما بهبود وضعیت و گسترش امکانات جهت رفت و آمد خانواده های زندانیان می باشد.
همینطور در ادامه مراسم، رئیس کل دادگستری استان تهران با حضور در سالن ملاقات مجتمع ضمن بازدید از دایره نظارت بر زندان به صورت حضوری با خانواده های مددجویان بازدید مسائل و مشکلات قضایی را جویا و دستورات لازم را در جهت رفع آنان صادر کردند.
بر طبق این گزارش با تلاش اداره کل زندان های استان، فراهم شدن زمینه های لازم و کمک های مردم نیکوکار، این مجموعه در مدت زمان کوتاهی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.1399/03/19
23:28:33
5.0 / ۵
2375
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد