حقوق و قضا

بازداشت مروج کودک همسری برای تبلیغ آرایشگاه زنانه در اینستاگرام

بازداشت مروج کودک همسری برای تبلیغ آرایشگاه زنانه در اینستاگرام

به گزارش حقوق و قضا، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت زنی که برای تبلیغات سالن زیبایی اش مبادرت به سوءاستفاده از یک دختربچه و معرفی او بعنوان یک نوعروس کرده بود اطلاع داد و به خانواده ها اخطار داد که اجازه چنین برخوردهای سودجویانه ای را که امکان دارد آینده فرزندانشان را تحت الشعاع قرار دهند، ندهند.سرهنگ داود معظمی گودرزی در گفتگو با ایسنا با اشاره به انتشار ویدیویی از یک دختربچه در فضای مجازی و معرفی او بعنوان یک تازه عروس اظهار داشت: انتشار این ویدیو موجی از واکنش منفی افکار عمومی و بخصوص کاربران فضای مجازی و فعالان حوزه حقوق کودک را درپی داشت. در همین راستا هم پلیس فتا رسیدگی به مبحث را در دستورکار خود قرار داد و ابتدا تیم رصد و پایش این پلیس مبدا اصلی انتشار این ویدیو را مورد شناسایی قرار دادند.

وی با اعلان اینکه در بررسی های انجام شده، مشخص شد که این ویدیو از جانب یک سالن زیبایی ضبط و انتشار یافته است، اظهار داشت: در ادامه با پیگیری ها و هماهنگی های انجام شده، مدیر سالن زیبایی که ویدیوی مذکور را تولید و منتشر نموده بود به پلیس فتا تهران بزرگ شد.

معظمی گودرزی با اعلان اینکه در جریان تحقیقات انجام شده، مشخص شد که مبحث ازدواج این کودک، سناریو تبلیغاتی مدیر این آرایشگاه برای جذب مشتری و دنبال کننده در اینستاگرام بوده و به هیچ عنوان حقیقت ندارد، اظهار داشت: این زن بعد از مواجهه با ماموران اعلام نمود که از عواقب کار خود بی خبر بوده و ضمن ابراز پشیمانی از عمل خود، اظهار داشت که دختربچه نوجوان فرزند یکی از مشتریان آرایشگاهش بود و چون قصد داشته اقدام به ایجاد تبلیغ در فضای مجازی کند، این کودک را بعنوان یک عروس معرفی و آرایش کرده است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اعلان اینکه برای این خانم به سبب سوءاستفاده از کودکان و... پرونده ای تشکیل شد، اظهار داشت: صفحه اینستاگرامی مذکور هم با دستورقضایی از دسترس خارج و متهم هم به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا گردید.

وی افزود: همینطور کارشناسان اداره مبارزه با جرائم ضد کودکان و بانوان پلیس فتا با والدین این کودک هم ارتباط برقرار کرده و ضمن عرضه مشاوره های لازم به آنان تصریح کرد که صیانت از هویت و شخصیت فرزندنشان هم برعهده آنان بوده و بی توجهی و هرگونه صدمه به آن باعث مجازات قانونی می باشد.

معظمی گودرزی با اخطار به مردم و بخصوص کاربران فضای مجازی اظهار داشت: در قانون پشتیبانی از اطفال و نوجوانان و همینطور کنوانسیون حقوق کودک که کشورما هم به آن پیوسته صراحتا هرگونه سوءاستفاده از کودکان و وارد کردن صدمه جسمی و روحی به وی را جرم انگاری کرده است. در همین راستا هم پلیس فتا در عمل به قانون با چنین مواردی برخورد خواهدنمود. کما این که در گذشته هم با موردی که پدری فرزندش را به بیان کلمات و انجام رفتارهای بزرگسالانه و حتی شرب خمر تشویق کرده و تصاویرش را در فضای مجازی منتشر نموده بود، برخورد کرد و در پرونده ای دیگر هم با والدین نوجوانی که برای جذب دنبال کننده فرزند خویش را به رفتارهای غیراخلاقی و بی احترامی به مقام مادر تشویق کرده بودند، برخورد شد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: بنابراین به افرادی که قصد دارند تا برای انجام تبلیغات، افزایش دنبال کننده یا هر مبحث دیگری مبادرت به ساخت ویدیو یا انتشار تصاویر نا متعارف و نامناسب از کودکان کنند، اخطار می دهم که پلیس فتا با آنان برخورد خواهدنمود و والدین هم باید بدانند که چنین اقدامات و رفتارهایی گرچه امکان دارد در کوتاه مدت منجر به افزایش دنبال کننده یا جلب شدن توجه به سمت فرزندنشان شود، اما در دراز مدت آثار مخرب فراوانی در روند شکل گیری شخصیت و شرایط روحی کودکان برجای خواهد گذاشت که جبران ناپذیر است.

منبع:

1403/02/15
22:03:21
5.0 / 5
245
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد