حقوق و قضا
مركز رسانه قوه قضاییه:

سارا تبریزی در ایام ابتدایی سال 1403 احضار یا بازداشت نشده بود

سارا تبریزی در ایام ابتدایی سال 1403 احضار یا بازداشت نشده بود

حقوق و قضا: سارا تبریزی در ایام انتهایی سال 1402 و روزهای ابتدایی سال 1403 توسط هیچ نهاد امنیتی یا قضایی احضار یا بازداشت نشده بوده است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه؛ طی روزهای گذشته، اخبار غیردقیق و نادرستی درباره ی علت درگذشت خانم سارا تبریزی در بعضی رسانه ها و فضای مجازی منتشر و تلاش شده، فوت وی به احضار توسط نهادهای امنیتی و قضایی مرتبط شود.
این در صورتی است که بررسی های دقیق انجام شده نشان می دهد، هیچ احضاری از طرف نهادهای امنیتی یا قضایی برای فرد نام برده در ایام پایانی سال ۱۴۰۲ و روزهای آغازین سال ۱۴۰۳ صادر نشده است.
طبق مدارک موجود، خانم سارا تبریزی در تاریخ ۱۸ دی سال ۱۴۰۲ به بهتان استفاده از اسناد و گذرنامه جعلی برای خروج از کشور، بازداشت و بعد از طی مراحل تحقیقات پرونده در تاریخ ۲۵ دی گذشته با قرار وثیقه از زندان آزاد می شود و از آن تاریخ تا زمان فوتش (دو ماه و ۱۰ روز بعد) مجدداً به زندان بازنگشته و تنها برای وی حکم حبس تعلیقی صادر شده بوده است. (حکم حبس تعلیقی به این معنا بوده که تا ۲ سال اجرا نشده و چنانچه نام برده ظرف ۲ سال پس از صدور حکم مرتکب جرم دیگری نمیشد، این حکم منتقی تلقی می شود)
بر اساس این گزارش حدود ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه بامداد روز ۵ فروردین ۱۴۰۳، پدر نام برده طی تماس با کلانتری نزدیک محل سکونتشان در شهرستان شهریار استان تهران اعلام می کند دخترش از خواب بیدار نمی شود و ظاهراً فوت شده است.
مقام هاب قضایی، ماموران نیروی انتظامی و کارشناسان پزشکی قانونی بلا فاصله در محل حاضر و بررسی های لازم در این خصوص شروع می شود.
سپس پیکر خانم سارا تبریزی بعد از احراز فوت وی به پزشکی قانونی منتقل و آزمایش های لازم جهت تعیین علت مرگ انجام شده که نتایج این آزمایش ها هنوز مشخص نشده است.
پدر نام برده همین طور اعلام نموده دخترش شب پیش از فوت به سبب احساس کسالت به درمانگاه منتقل و در آنجا تحت درمان قرار گرفته است.
بررسی های بیشتر جهت مشخص شدن علت مرگ این فرد با دستور دادستان شهرستان شهریار در حال انجام می باشد.


منبع:

1403/01/12
13:57:54
5.0 / 5
165
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد