حقوق و قضا

افزایش ۲۰ درصدی ورود متامفتامین از افغانستان به ایران

افزایش ۲۰ درصدی ورود متامفتامین از افغانستان به ایران

به گزارش حقوق و قضا، دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشورمان از جرم زدایی و قانونی سازی مصرف موادمخدر از جانب برخی کشورها بشدت انتقاد نمود.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، اسکندر مومنی در جریان سفر به وین جهت شرکت در نشست مقامات بلندپایه شصت و هفتمین کمیسیون مبارزه با مواد مخدر، با دکتر جلال توفیق، رئیس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر ملاقات کرد. در این ملاقات نذیری نماینده دایم کشورمان نزد سازمان ملل در وین هم حضور داشت.

مومنی در این نشست با اشاره به اینکه از کاهش کشت و تولید مواد افیونی در افغانستان استقبال می نماییم اظهار داشت: به گواه آمار از میزان کشفیات موادمخدر از جانب جمهوری اسلامی ایران، نه تنها در حجم ورود مواد از افغانستان تغییر محسوسی نداشتیم بلکه از طرفی در حجم ورود متامفتامین هم شاهد افزایش به صورت میانگین ۲۰ درصدی در سال بودیم.

وی در قسمت دیگری از اظهارات خود تشریح اقدامات و دستاوردهای کشورمان در مبارزه با موادمخدر را شرح داد و توضیحاتی را هم در نحوه دسترسی افراد نیازمند به داروهای تحت کنترل برای مصارف پزشکی و علمی، روش های درمان دارویی مصرف کنندگان مواد مخدر در مراکز کاهش صدمه و... ارائه نمود.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ضمن پشتیبانی از ارکان و رژیم بین المللی کنترل موادمخدر همچون هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر، از اقدامات بعضی از کشورها در جرم زدایی و قانونی سازی مصرف مواد انتقاد نمود.

جلال توفیق، رئیس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر هم از همکاری ها و مشارکت سازنده کشورمان، ابتکارات و دستاوردهای ایران در زمینه کاهش صدمه و درمان مصرف کنندگان مواد را تحسین کرد و اضافه کرد: ایران نخستین کشور در منطقه در اجرای برنامه های کاهش صدمه همچون تولید و در دسترس قرار دادن متادون و سایر داروها است.

رییس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر هرگونه اقدام کشورها برای قانونی سازی مواد تحت کنترل خارج از رژیم بین المللی کنترل مواد مخدر را تقبیح کرد و اضافه کرد: ما با این کشورها برای حفظ نظامات موجود گفت و شنود می نماییم.

توفیق در انتها ضمن تشریح برنامه آتی نهاد تحت مدیریت خود همچون برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه ارزیابی نیازمندی های سالانه هر کشور به داروهای تحت کنترل بین المللی، از جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در این کارگاه دعوت کرد.

منبع:

1402/12/26
12:43:07
5.0 / 5
179
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد