حقوق و قضا

کمک سه هزار میلیارد تومانی حامیان به ایتام و محسنین کمیته امداد

کمک سه هزار میلیارد تومانی حامیان به ایتام و محسنین کمیته امداد

به گزارش حقوق و قضا، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار داشت: حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در ۱۱ ماهه سال جاری سه هزار میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کرده اند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حبیب اله آسوده در نشست صمیمانه با نمایندگان دفاتر مراجع عظام در قم که با هدف تبیین فرآیندهای اجرایی کمیته امداد برگزار شد، با اشاره به اینکه کمیته امداد از محل منابع مردمی و منابع دولتی به مردم نیازمند کمک می نماید، اظهار داشت: در مبحث تسهیلات قرض الحسنه اشتغال، نیمی از منابع در اختیار مددجویان متقاضی اشتغال و نیمی به نیازمندان غیر مددجو اختصاص می یابد.
وی ادامه داد: سایر منابع دولتی کمیته امداد در حوزه مستمری پرداختی به مددجویان، اعتبارات مسکن و... هزینه می شود.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار نمود: کمک های مردمی در چهار حوزه صدقات، زکوات، طرح اکرام ایتام و محسنین و مراکز نیکوکاری جمع آوری و هدایت می شود.
آسوده افزود: در حوزه صدقات ۴۵۰۰ هزار صندوق کوچک در منازل و ۳۰۰ هزار صندوق در معابر و اماکن وجود دارد که همراه با روش های کدهای دستوری در مجموع ۶۰۰ میلیارد تومان صئقه جمع آوری شده است.
وی افزود: در طرح اکرام حدود ۵۱۲ هزار فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد هستند که ۱۶۰ هزار فرزند یتیم و مابقی فرزندان محسنین هستند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اظهار داشت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار حامی با پرداخت کمک ها از ۱۰ هزار تومان به بالا، از این فرزندان معنوی خود حمایت می کنند که در این حوزه در ۱۱ ماهه سال جاری سه هزار میلیارد تومان مستقیم به حساب این فرزندان واریز شده است.
آسوده تصریح کرد: حدود هشت هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور فعال می باشند که از آغاز سال ۱۰ هزار میلیارد تومان جمع آوری و به نیازمندان کمک کرده اند. از این مراکز نیکوکاری ۴۸ درصد در مساجد هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی با اشاره به اینکه در بحث زکات ۱۱ دستگاه عضو هستند و کمیته امداد نقش دبیرخانه دارد، تصریح کرد: ۲۲۰۰ میلیارد تومان مجموع زکات کشور در ۱۱ ماهه سالجاری بوده که از این میزان حدود ۵۴۰ هزار میلیارد کمیته امداد نقد و کالا توسط کمیته امداد جمع آوری شده و مابقی توسط دستگاههای دیگر مثل بهزیستی و خیریه ها در حوزه فطریه، زکات واجب و زکات مستحب جمع آوری شده است.1402/12/20
08:01:52
5.0 / 5
192
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد