حقوق و قضا
خزعلی خبر داد

شروع به کار سامانه همساز در ۲ استان

شروع به کار سامانه همساز در ۲ استان

به گزارش حقوق و قضا، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: سامانه همساز با هدف ارائه خدمات جامع و کامل به خانواده ها در هیات دولت به تصویب رسیده است و به زودی این سامانه به شکل آزمایشی فعالیت خودرا در 2 استان قم و سمنان شروع خواهدنمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی در رویداد دردانه که در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به اینکه در این سامانه به افراد حائز شرایط خدمات متنوعی ارائه خواهد شد، اضافه کرد: در سامانه همساز خدمات مشاوره ای برای مدت ۵ سال به خانواده های حائز شرایط ارائه می شود.

وی توضیح داد: در سال اول، ارائه ی خدمت به شکل «رایگان» و از سال دوم تا انتهای دوره ۵ ساله به دهک های یک تا ۷ خدمات رایگان ارائه خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به این که سامانه همساز، نگاهی مشاوره ای را دنبال می کند افزود: تلاش می نماییم با افزایش ضریب دسترسی مردم به خدمات این سامانه، زمینه را برای تحکیم پایه های زندگی مشترک و دوام و پایداری آن فراهم گردد.
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد نیز در این مراسم تصریح کرد: ما در دور جدید فعالیت مان از سال ۱۴۰۰ موضوع جمعیت را به عنوان یکی از ماموریت و رسالت های اصلی خود مدنظر قرار داده ایم و ذیل این ماموریت، کارویژه های مختلفی همچون پویش ملی «ایران جوان» را با همکاری و راهبری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها راه اندازی کرده ایم.

علیان زادگان افزود: بر طبق این پویش و تفاهمنامه با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، برای دانشجویان متاهلی که دارای فرزند متولد ۱۴۰۱ به بعد بودند بسته بانکی مورد تفاهم با بانک صادرات در نظر گرفته شد و بنا بر اعلام دفتر مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به ۱۰۰۰ خانواده با اولویت فرزند سوم و بالاتر بسته های لبخند مادری اهدا شد.

وی ضمن اشاره به جشن تکریم دانشجویان مادر اظهار داشت: امروز در خدمت ۲۲۰ خانواده دانشجوی دارای فرزند متولد سال ۱۴۰۲ هستیم که از محل تفاهم منعقده با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بسته های لبخند مادری ایشان که شامل اقلام ضروری و مورد نیاز نوزادان تا یک سالگی است را توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تقدیمشان می نماییم. همین طور با بیان اسامی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران به ۲۰ خانواده مثبت پنج حاضر در این رویداد بن خرید کالا از مرکز «مثبت پنج» قم اهدا می شود.

علیان زادگان تصریح کرد: کار ویژه های جمعیتی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) شامل پنج بخش فرهنگی جمعیت، اقتصادی جمعیت، زیرساختی جمعیت، عمران جمعیت و سلامت جمعیت پایه می شوند که راه اندازی مراکز مثبت پنج در ذیل حوزه اقتصادی جمعیت بوده است. در این مراکز، کالا و خدمات حوزه مادر و کودک با تخفیف های ویژه به خانواده های مثبت پنج (شامل پدر، مادر و سه فرزند) و بالاتر تقدیم می شود.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد خاطرنشان کرد: نخستین مرکز مثبت پنج همزمان با ایام باسعادت میلاد حضرت فاطمه(س) در قم شروع به کار کرده است و این مراکز در سایر استانها نیز به مرور افتتاح خواهند شد.
منبع:

1402/12/17
13:36:15
5.0 / 5
209
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد