حقوق و قضا

موج ناامیدی در نوجوانان آمریکایی و افزایش گرایش به مواد مخدر

موج ناامیدی در نوجوانان آمریکایی و افزایش گرایش به مواد مخدر

حقوق و قضا: نتایج یک پژوهش تازه از طرف کارشناسان «مرکز کنترل و پیش گیری از امراض آمریکا» (CDC) نشان میدهد نوجوانان در این کشور برای فرار از نگرانی های موجود و به سبب نیاز به آرامش، دست به دامن مواد مخدر می شوند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، یافته های جدید بدنبال گزارش هایی از افزایش اضطراب و افسردگی در بین نوجوانان و جوانان این کشور همچون سطوح بی سابقه ناامیدی به دست آمده است.
کارشناسان مرکز کنترل و پیش گیری از امراض آمریکا می گویند این شرایط اغلب با گرایش بیشتر به مصرف مواد در دوران نوجوانی مرتبط می باشد و بنظر می رسد نوجوانان آمریکایی از این طریق بدنبال راهی برای کاهش فشار و اضطراب شان هستند.
این گزارش برمبنای داده های بدست آمده از تحقیقی که روی بیش از ۱۵ هزار و ۹۰۰ نوجوان ۱۳ تا ۱۸ ساله صورت گرفت، تنظیم و ارائه شده است.
بنابر گزارش شبکه خبری ان بی سی نیوز، این نوجوانان در یک ارزیابی فردی به سوالات آنلاین درباره ی انگیزه های خود برای گرایش به مواد مخدر و الکل بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۲ پاسخ دادند.
قبل تر نیز نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس» داده هایی را منتشر نموده بود در خصوص این که بیش از یک نفر از هر شش آمریکایی بزرگسال و نوجوان در سال قبل میلادی (۲۰۲۲) به اختلال سوءمصرف مواد مبتلا بوده اند.
«هاویر بسرا»، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا در این زمینه اظهار داشت: اپیدمی اوردوز دلخراش است اما قابل پیشگیری نیز هست.
اختلال مصرف مواد در آمریکا افزایش شایان توجهی داشته است بطوریکه در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال ۲۰۲۱، حدود ۲.۵ میلیون نفر بیشتر آنرا تجربه کردند. افکار خودکشی نیز در میان بزرگسالان و نوجوانان بالا رفته است.1402/11/23
08:33:38
5.0 / 5
279
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد