حقوق و قضا

واریز عیدی بازنشستگان بعد از پرداخت حقوق، در اوایل اسفند

واریز عیدی بازنشستگان بعد از پرداخت حقوق، در اوایل اسفند

حقوق و قضا: افزایش یارانه معیشتی ایرانیان در قالب طرح فجرانه و اعلام زمان پرداخت عیدی کارگران و بازنشستگان دو خبر فراگیر وزارت کار و رفاه اجتماعی در هفته اخیر بود که درباره ی آن وزیر کار جزئیات بیشتری را بیان کرده است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا سید صولت مرتضوی در رابطه با یارانه تشویقی اظهار نمود: بر مبنای مصوبه جدید دولت بمناسبت دهه فجر به مدت سه ماه از ۱۷ بهمن سالجاری تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده یارانه تشویقی برای ۱۱ قلم کالایی که لیست آن از راه رسانه ها به اطلاع مردم رسیده است از مبلغ ۱۲۰ هزار تومان به مبلغ ۲۲۰ هزار تومان افزایش می یاید.

وی ادامه داد: هر ۱۱ قلم به صورت مجزا و به صورت وزنی کدگذاری شده اند و به معنا که هر فردی که شامل یارانه است، می توانند به فروشگاه هایی که با سامانه همکاری می کنند رجوع کنند و به هر میزانی که نیاز داشتند خرید کنند و بر مبنای میزان وزنی آن خرید یارانه به آن تعلق می گیرد. ازاین رو معدل یارانه کسانی که دهک یک تا ۳ هستند از ۴۰۰ هزار تومان به ۶۲۰ هزار تومان افزوده شده و معدل کسانی که ۳۰۰ هزار تومان یارانه دریافت می کنند به ۵۲۰ هزار تومان افزوده می شود نکته مهم اینست که این ۲۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی شامل ۱۱ قلم کالایی می شود که در سهم یارانه ای وجود دارند.

وزیر کار و رفاه اجتماعی همینطور در رابطه با عیدی بازنشستگان و کارگران نیز اظهار نمود: عیدی و پاداش کارگران در قانون مشخص است و معادل دو ماه حقوق دریافتی آنها تا پایان اسفند ماه پرداخت می شود. عیدی بازنشستگان نیز بر مبنای مصوبه ای که هیات وزیران داشتند برای هر نفر معادل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، همسر ۷۰۰ و هر فرزند ۳۰۰ هزار تومان است و بعد از پرداخت حقوق بازنشستگان، با اولویت بندی مناسبی اوایل اسفند پرداخت می شود.


1402/11/21
09:24:17
5.0 / 5
288
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد