لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
حاشیه جلسه دولت

خزعلی: شاخصهای عدالت جنسیتی را تعیین کرده ایم

خزعلی: شاخصهای عدالت جنسیتی را تعیین کرده ایم

به گزارش حقوق و قضا، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور توضیحاتی را در رابطه با اظهاراتش در مبحث عدالت جنسیتی و برابری جنسیتی ارائه نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی بامداد امروز -چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲- در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مبحث عدالت جنسیتی و برابری جنسیتی که از قول او در بعضی رسانه ها مطرح شده، اظهار نمود: این مورد جدیدی نبود و نمی دانم چرا انقدر منتشر گردید. پس از اینکه خدمت حضرت آقا رسیدیم و ایشان فرمودند که «ما قائل به عدالت جنسیتی هستیم نه برابری جنسیتی»، من توضیح دادم که ما شاخصهای عدالت جنسیتی را تعیین کرده ایم.
وی افزود: خیلی از اوقات امکان دارد برابری به ضرر زنان باشد. زنان به علت شرایط و مسئولیت های چندگانه ای که دارند باید شغل منعطف و امتیازاتی برایشان در نظر گرفته شود تا بتوانند به مسئولیت های خانواده هم برسند.
خزعلی همینطور در رابطه با دومین کنگره بانوان اثرگذار اظهار داشت: این دوره خیلی با دوره قبل متفاوت است. این دوره تخصصی تر شده و در هشت کارگروه ثبت نام صورت می گیرد که ثبت نامهای خوبی نزدیک به ۴۰ هزار ثبت نام صورت گرفته و هم اکنون داوری ها در حال انجام می باشد تا موثرترین زنان از محیط های کوچک و محلات تا شهرها شناسایی شوند تا بتوانیم زنان اثرگذار را معرفی نماییم. این مورد ادامه دار است و فقط مختص روز زن نیست.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در رابطه با موتورسواری بانوان تصریح کرد: چون قانون است ما نتوانستیم فعلاً کاری نماییم. اما پیگیر هستیم مثلاً برای بیمه بانوانی که هم اکنون پیک موتوری هستند تا صدماتی متوجه این ها نباشد اما چون در قانون است باید از مسیر لایحه یا طرح بگذرد.
وی در واکنش به مطلوب نبودن اجرای قانون جوانی جمعیت، اظهار نمود: هم اکنون که نسبت به قبل خیلی بهتر شده است. البته این را باید از ستاد جمعیت بپرسید تا دقیقاً با آمار خدمتتان بگویند اما وضعیت تسهیلات و موارد در رابطه با مرخصی های زایمان بهتر شده هر چند همچنان اشکالاتی وجود دارد.
منبع:

1402/10/21
14:56:45
5.0 / 5
223
تگها: ثبت , قانون , لایحه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد