حقوق و قضا
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی كشور عنوان كرد

پرداخت ماهانه ۴۵ هزار میلیارد تومان تعهدات تامین اجتماعی بدون استقراض بانکی

پرداخت ماهانه ۴۵ هزار میلیارد تومان تعهدات تامین اجتماعی بدون استقراض بانکی

به گزارش حقوق و قضا، مرکزی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور اظهار داشت: هم اکنون در بخش های مختلف، ماهانه 45 هزار میلیارد تومان تعهدات تامین اجتماعی بدون ریالی استقراض از نظام بانکی پرداخت می شود.میرهاشم موسوی دوم دی ماه در آیین رونمایی از تولید نخستین دستگاه بیل هیدرولیکی ۷۵ تن کشور، در شرکت هپکو اراک اظهار داشت: امسال سال رشد تولید و مهار تورم است و در همه بخش های کشور باید به این مهم توجه گردد، زمانی که از تولید صحبت می نماییم به صورتی در اقتصاد کلان در تلاش هستیم که ارزش پول ملی و قدرت خرید افزایش یابد.

وی اضافه کرد: خیلی از اقتصاددان ها بر این باور هستند که هر کشوری که تولید مسئله اصلی آن باشد آن کشور ارزش پول و قدرت خرید و آسایش و امنیت بالایی دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور اظهار داشت: منابع و چرخش منابع در تامین اجتماعی نشان میدهد که اتفاقات خوب تولید در کشور به چه سمتی در حرکت است. زمانی که سازمان تامین اجتماعی را تحویل گرفتیم ماهانه حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان مستمری و حقوق بازنشستگان پرداخت می شد و هر ماه حدود ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان کسری نقدینگی فراپرداخت حقوق وجود داشت.

موسوی افزود: از سال ۹۳ تا ۱۴۰۰ به سبب کسری نقدینگی برای انجام تعهدات، بیش از ۱۰۶ هزار میلیارد تومان استقراض بی رویه برای پرداخت حقوق و مستمری صورت گرفت اما امروز با رویکرد دولت سیزدهم، ۴۵ هزار میلیارد تومان تعهد در سازمان ماهیانه بدون یک ریال اضافه برداشت از نظام بانکی به انجام می رسد.

وی با تأکید بر این که منابع کشور نباید به پرداخت حقوق و مستمری اختصاص داده شود اظهار داشت: کشور با قوت و قدرت به مسیر رشد و تولید وارد شده و این مهم بیش از پیش خودرا در خروجی ها نشان میدهد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور اصافه کرد: یکی از ظرفیتهای کشور در عرصه تولید، معدن و صنعت معادن است. اهمیت شرکت هپکو به سبب ارتباط با این صنعت بسیار اهمیت دارد و اگر بخواهیم معادن جایگزینی در اقتصاد بجای نفت قلمداد نماییم اساسا تولید فعلی هپکو ناچیز است و باید در این خصوص برنامه های کلان تری در شرکت دیده شود و بتوان در این حوزه نقش راهبردی داشت.

موسوی اشاره کرد: رونمایی از این بیل مکانیکی در این شرکت به مدلول ورود به تولیدات با تناژ بالا در شرکت است.

وی با اشاره به این که سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از سهامداران اصلی این صنعت همانند گذشته با قوت کنار این شرکت خواهد بود اظهار داشت: اساسا برای توسعه هپکو بیش از پیش کنار آن خواهیم بود و امیدواریم بتوان شرایطی ایجاد کرد که علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور، در حوزه صادرات نیز حضور پررونق را شاهد بود.

منبع:

1402/10/03
08:15:00
5.0 / 5
304
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد